Jdu na jih! Workcampy ve Španělsku a Portugalsku

Čerstvý výběr z workcampové databáze je tu, tentokrát zaměřený na workcampy na Pyrenejském poloostrově – ve Španělsku a Portugalsku! Tyto země patří mezi oblíbené prázdninové destinace. Lákají i tebe? Tak proč se místo pouhého povalování po plážích nezapojit i do života místních komunit, a zanechat po sobě něco víc než jen odpadky?

Na dobrovolnickém workcampu budeš zhruba dva týdny pracovat v mezinárodním týmu, podpoříš projekt, který má smysl, odneseš si spoustu nových zkušeností a inspirace nebo si procvičíš jazyky. To se vyplatí ne? Pokud si chceš nejdříve přečíst něco víc o tom, jak to na workcampech chodí, tak koukni sem.

A KTERÉ PROJEKTY ZAUJALY NÁS?

DSCN2735(More Than A) Reggae Festival
Španělsko 10/7 – 17/7

V průběhu července se v Katalánsku koná festival zaměřený na jamajskou hudbu a také sportovní a kulturní aktivity. Festival, konající se přímo na pláži asi 45 kilometrů od Barcelony, ti nabídne jedinečnou možnost být přímo v centru dění při organizaci festivalu, ale zapojíš se i do dalších aktivit kolem, jako třeba tzv. lidské věže (castellers)!

 
 
 
 Let’s Clean Up Portugal’s Coast!
Portugalsko 14/5 – 21/5

Na druhé straně poloostrova, na pobřeží Portugalska se už v květnu koná workcamp, kde dobrovolníci zatočí s odpadky! Nejen, že množství odpadků hyzdí krásné pláže, ale také se odtud dostávají do oceánu, kde ničí ekosystém a zabíjí živočichy. Pokud ti tohle není lhostejné, přidej se k partě dobrovolníků a vyčistěte společně část portugalského pobřeží

10868Home for homeless: Padre Damián
Španělsko 1/8 – 15/8

Charita v Salamance provozuje centrum, které nabízí lidem bez domova nejen ubytování, ale také jim pomáhá postavit se na nohy a najít uplatnění. Chceš udělat něco pro začlenění těchto lidí zpět do společnosti? Tak se vydej na tenhle workcamp, kde se zapojíš do denního života v centru a při organizaci aktivit si procvičíš svoji španělštinu.

Recovery of traditional Pigeons Houses
Portugalsko 3/7 – 14/7

Víš jak vypadá takový tradiční portugalský holubník? Ne? Tak pojeď na tenhle workcamp do Vimiosa, kde se dozvíš, že jde o unikátní architektonickou památku, a co víc, budeš mít šanci podílet se na jeho renovaci. Vrků vrků.

Zaujal tě některý z těchto projektů? Tak na nic nečekej a přihlaš se hned! pokud ale váháš, mrkni se ještě na další sotvky projektů v mezinárodní databázi. Těšíme se na tvoji přihlášku!