Jde umění a dobrovolnictví dohromady? Rozhodně ano!

Hledáš způsob jak zkombinovat dobrovolnictví se svou vášní pro umění a poznávání nových kultur? Pak pro tebe máme skvělou zprávu, protože během podzimu najdeš spoustu workcampů, které ti přesně tohle přinesou! Nejen, že si rozšíříš obzory a poznáš přátele z celého světa, ale také přispěješ k zachování místních subkultur a k ocenění umění. Tento týden jsme pro tebe vybrali několik projektů v Japonsku, na Malorce a na Islandu, které stále čekají na nadšené dobrovolníky jako jsi ty! Tak nic neodkládej a vyplň přihlášku ještě dnes.

IMG-1765A co od takového workcampu očekávat? Především krátkodobou dobrovolnickou zkušenost – obvykle 1-3 týdny – v zahraniční organizaci, při které potkáš nejen místní, ale i světové dobrovolníky. Kromě práce na vybraném projektu je součástí každého workcampu i studijní část a zábava! Budeš mít příležitost poznat místní kulturu, okolí a zažít nezapomenutelné zážitky. Naučíš se nové věci, osvěžíš cizí jazyky a zlepšíš se v týmové práci. Všechny dovednosti pak můžeš využít i ve svém profesionálním životě. Další informace, včetně výše poplatků či přihlášky najdeš na této stránce.

A teď k našemu výběru:

Archeology in Mallorca: Between Old and New!

Španělsko – Mallorca  1/10 – 14/10

Sbal si tašku a vyraz vstříc dvěma nezapomenutelným týdnům na Mallorce a poznej život místních obyvatel. Pokud se zajímáš o historii, archeologii a nebo chceš jen vyzkoušet něco neobvyklého, pak je tohle příležitost přesně pro tebe! Kromě toho, že zažiješ super atmosféru na workcampu, pomůžeš místní organizaci se zachováním kulturního dědictví a podpoříš komunikaci mezi španělskou komunitou a dobrovolníky z celého světa. Ale pospěš si, na workcampu zbývá pouze jedno volné místo!

Photography & Reykjavík Film Festival

Island    1/10 – 2/10

Země ohně a ledu láká mnohé cestovatele, ale jako dobrovolník ji můžeš poznat z nového úhlu! Jestli máš rád fotografování a chceš svou práci ukázat jiným, můžeš se zapojit do místní výstavy a festivalu. Koukni se na podrobnosti tohoto workcampu a využij své umělecké schopnosti. Během svého workcampu budeš mít šanci své dovednosti posunout o kus dál, díky workshopům a konzultacím se zkušenými fotografy. Tento workcamp je organizován už deset let, a každý ročník byl velký úspěch, tak se letos zapoj i ty a nenech si tuto příležitost ujít!

Misato (Shimane)

Japonsko    11/10 – 24/10Rozárie Velková-Roza ze Santa Rosa 1

První setkání s japonskou kulturou je nezapomenutelnou zkušeností pro nejednoho Evropana. Nyní ji můžeš poznat i ty, a to na jedinečném workcampu, který se snaží o zachování místní kultury, navzdory stále stárnoucí a snižující se populaci. Jako dobrovolník se zapojíš do tradičního náboženského festivalu, festivalu luceren a oslavou úrody. Zapojíš se do týmu lidí z celého světa, poznáš místní obyvatele a představíš svou zemi a zvyky místním dětem. Využij této skvělé šance a zažij Japonsko jinak!

Photography and Airwaves Festival in Reykjavik

Island    28/10 – 6/11

Island je opravdu fotogenickou zemí, a proto je zde hned několik workcampů s tímto zaměřením. Jestli rád fotografuješ a chceš poznat lidi z celého světa, kteří tuto vášeň sdílejí, pak neváhej a přihlas se na tento projekt. Zúčastníš se každoročního festivalu v Reykjavíku, kde budeš mít šanci zachytit nezapomenutelné momenty. Přidej se k ostatním nadšencům a zkombinuj svůj koníček s dobrým skutkem! Domů si kromě fotek přivezeš spoustu vzpomínek, nové zkušenosti a přátelství, která překonají hranice.

Jestli tě některá z těchto příležitostí zaujala, můžeš se na ni přihlásit prostřednictvím této přihlášky. Pokud ale stále hledáš, a nevyhovuje ti téma nebo datum výše uvedených projektů, koukni do mezinárodní databáze a vyber si workcamp podle svých představ. Příležitostí je stále dost!