Jarní úklid ve Valdštejnské Lodžii

Na další Tamjdem Víkendovku zamířilo 11 dobrovolníků do místa plného romantiky a historie poblíž Jičína. Naším cílem byla Valdštejnská Lodžie. Ač se to nezdá, během víkendu jsme odpracovali neuvěřitelných 110 hodin dobrovolnické práce.

V pátek večer jsme měli možnost shlédnout úžasné loutkové představení Nejmenší ze Sámů o laponském pastevci sobů. V sobotu jsme se pustili do práce a naší hlavní činností bylo vyklízení prostor zázemí Lodžie pro nadcházející rekonstrukci. S nadšením jsme se pustili do práce a vynášeli ven na dvůr spousty věcí. Od lešenářských trubek po spoustu divadelních rekvizit. Vynesené rekvizity jsme následně přeskládaly do nových prostor. Taktéž došlo i na úklid Lodžie, kde hlavní roli sehrály košťata a lopatky. Za těžkou práci jsme byli odměněni výbornou domácí kuchyní s několika skvělými koláči a návštěvou místní kavárny. Na sobotu večer nám kastelán Jirka připravil prezentaci aktivit, které se pořádají v objektu Lodžie.

Důležité je poděkovat všem dobrovolnicím a dobrovolníkům za jejich čas a nasazení, které přeměnili ve spoustu odvedené práce. Děkujeme a příště na viděnou!

Více fotek najdeš na našem Facebooku!

Také bychom chtěli poděkovat všem dárcům z loňské dárcovský výzvy Giving Tuesday 2018, protože i díky vám jsme na Víkendovku mohli vyjet.
 

Tuto akci jsme dále zrealizovali i díky Nadačnímu fondu Avast, který v období 06/2018 až 06/2019 podpořil náš projekt „Tam jdem na pomoc českým neziskovkám“. Děkujeme!