fbpx

Jak vnést do života trochu magie

Jak vnést do života trochu magie

Znáš ten nutkavý pocit po přečtení knížky nebo shlédnutí filmu, který tě nutí přemýšlet nad vlastním životem? Ten pocit, že tvůj život spadl do nějakých kolejí a chybí ti trocha dobrodružství a magie? Nebo máš pocit, že tohle léto nějak postrádá šťávu a chtěl bys zažít něco nového, co tě vymaní ze všednosti? Tak se rozhlídni, příležitostí je spoustu.

VRHNI SE DO NĚČEHO NOVÉHO

Prvním a zásadním krokem je udělat něco nového. Jet zase s kámošema na festival je určitě cool a budete na to rádi vzpomínat, ale už to nebude takové jako poprvé. Každé poprvé je prostě výjimečné. Najdi si něco, cos ještě nevyzkoušel/a. Nemusí to být něco, po čem už strašně dlouho toužíš, ale nebyla příležitost. Stačí říct “proč ne” když kámoš přijde s nápadem, který tě ani neláká ani neodrazuje. Většinou tě příjemně překvapí.

MOC NEPŘEMÝŠLEJ, SKOČ

Nejkrásnější zážitky jsou z tzv. hurá akcí. Spontánní nápady, nad kterými se dlouho nepřemýšlí, vychází z emocí. Rychle se pro ně nadchneš a jsi jim otevřen/a. Takové rozpoložení je ideální na jejich realizaci a úspěch. Jakmile začneš přemýšlet nad tím, jestli je to dobrý nápad, vždycky se najde spousta pochybností, které to všechno zmaří.

VEZMI SI MAXIMUM

Ne vždycky se daří. Ale věř tomu, že všechno zlé je k něčemu dobré. Ať je tvá nová zkušenost jakákoliv, posouvá tě dál. Jsi zase o něco moudřejší, umíš se vypořádat s novou situací, máš šanci objevit schopnosti, o kterých jsi nevěděl/a, že je máš a naučit se něco nového. Jen když zůstaneš pozitivní a rozhodneš se z každé situace vytáhnout maximum.

3 V 1 – PROJEKTY S PŘIDANOU HODNOTOU

Vnes do svého života trochu magie a ještě udělej něco pro ostatní nebo naši planetu. Dobrovolnické projekty jsou příležitost naučit se a zažít něco zcela nového a poznat lidi, se kterými tě spojuje zájem o stejné téma, motivace a hodnoty. Často na nich najdeš nejenom přátele, ale i životního partnera nebo sebe sama. Zkus to.

ZKUS TO NA VÍKEND

Víkendovky jsou oblíbené akce Tamjdemu. V roce 2020 můžeš pomoct s údržbou zámku, přípravou barokního letohrádku na hudebně divadelní festival, stavbou školního záhonku nebo úpravou keltského skanzenu. Spousta víkendovek navíc stále nemá organizátora. Ukaž svoje manažerské schopnosti a užívej si výhod campleadera.

ZKUS TO NA 2 TÝDNY

A rovnou za hranicemi. Dobrovolničení je skvělá příležitost jak poznat cizí země a kulturu. Ani v roce 2020 o tuhle možnost nepřijdeš. Vyber si z evropských projektů a cestuj s minimálními náklady a maximálními zážitky.