fbpx

Jak na zahraniční workcamp v roce 2020

Jak na zahraniční workcamp v roce 2020

Snadno! V rámci EU je pohyb turistů téměř bez omezení, dopravní kanály jsou obnoveny a stovky skvělých projektů čeká na dobrovolníky. Těch je ale nedostatek. Přijetí na opravdu lukrativní kemp je tak snadné i na poslední chvíli!

Nepromarni skvělou příležitost tohohle léta. Na seznamu workcampů je spousta takových, které ti zajistí perfektní prázdniny plné cool zážitků a ještě ti dají něco do života. Protože dobrovolničení není práce zadarmo. Je to získávání výměnou za obětavou práci, místo za peníze.

CO JE WORKCAMP

Krátkodobý projekt na cca 2 týdny pro skupinu dobrovolníků, kteří sdílí nadšení a motivaci k nějaké změně / výsledku. Zaměření jsou různá od kulturních přes environmentální až po solidární. Práci je věnováno cca 6 hodin denně a dobrovolníci za ni obvykle dostanou ubytování, stravu, cenné zkušenosti pro jejich vlastní rozvoj a zábavní program spolu s celým týmem. Poznáte tak jiné kultury z první ruky a z jiného úhlu než jako turista, a s mnohem nižšími náklady. Jako bonus získáte přátele a kontakty, které vás přivedou ke spoustě zajímavých životních příležitostí.

PRO KOHO JSOU WORKCAMPY URČENY A KDO MŮŽE VYJET

Vyjet s námi může občan ČR, nebo cizinec na území ČR žijící, starší 18 let. Podmínkou je schopnost domluvit se anglicky nebo jazykem hostující země. Nemusíš být králem konverzace, ale google translate po ruce věčně mít nebudeš.

KAM MŮŽU VYJET

Zcela bezpečně můžeš vyjet na workcampy v celé EU, Švýcarsku, Norsku a Islandu. Konkrétní podmínky a opatření se v každé zemi liší a často mění. Přehledné informace najdeš na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

KOLIK TO STOJÍ

Většina hostujících organizací ti za tvou práci poskytne ubytování, stravu i nějaký program. Pokud hostující organizace vyžaduje finanční příspěvek, je uveden v popisu projektu.

DOBROVOLNÍK SI SÁM HRADÍ:

 • cestovní náklady
 • cestovní pojištění
 • účastnický poplatek – ten je pevně stanoven na 1800 Kč, případně 1500 Kč pro studenty. Zvláštní slevu mají ti, kteří s námi už v minulosti na nějaký workcamp vyjeli. Pro vás je letos cena pouhých 900 Kč.

JAK VYJET

 1. Vyber si workcamp/y
  katalogu workcampů můžeš filtrovat podle svých priorit.
 2. Vyplň přihlášku
  V jedné přihlášce můžeš vyplnit až 5 kempů. Kdyby ses nedostal/a na první v pořadí, automaticky se tě budeme snažit dostat na druhý a další v přihlášce.
 3. Zaplať účastnický poplatek
  Po obdržení přihlášky ti pošleme platební údaje – stav platby uvidíš na našem transparentním účtu.
 4. Vyčkej na potvrzení o přijetí
 5. Připrav se na cestu
  S tím ti pomůžeme my.