Jak na Nový rok, tak po celý rok. V zahraničí a s dobrými skutky!

„Chci strávit Nový rok jako nikdy dřív“. Poznáváš se v tom? Tak čti dál!

nature-2568478_1920Ať už v Rusku, Thajsku nebo na Islandu, své novoroční předsevzetí si můž dát kdekoli! Přinášíme ti ři různé workcampy, které jsme vybrali v mezinárodní databízi, a do kterých se můžeš zapojit i ty.

Tyto projekty obvykle trvají okolo dvou týdnů a umožní ti pomoct jedné z neziskových organizací po celém světě. Setkáš se s dobrovolníky z celého světa, se kterými budeš společně pracovat i trávit volný čas, poznávat okolí a místní kulturu.

Jestli se chceš naučit novým dovednostem, potkat nové přátele, procvičit cizí jazyky a nasbírat nezapomenutelné zážitky, pak neváhej a přihlas se ještě dnes! Tady jsou naše návrhy:

Language for success

Rusko 3/1 – 10/1/2018

Tyto workcampy se v Rusku konají každoročně už několik let, obklopeny nádhernou přírodou, jerezem, lesy… Dobrovolníci ze všech koutů světa tu spolupracují s místními a společně organizují kulturní a vzdělávací aktivity pro děti. Pokud máš zájem sdílet své jazykové znalosti, zlepšit své organizační dovednosti a poznat život místních obyvatel, pak je tohle místo stvořené přímo pro tebe!

Baan Kokpho 

Thajsko 7/1 – 20/1/2018

Chceš se vydat dál na východ a poznat krásy jihovýchodní Asie? Na místním workcampu můžeš pomoci dětem, jejichž znalost angličtiny je velmi slabá, a které nikdy nepoznali cizince. Během dvou týdnů se můžeš zapojit do organizování jazykových lekcí a dalších aktivit, které jim pomohou rozšířit obzory. Kromě toho se naučíš základy thajštiny, zapojíš se do života v místní komunitě a domů odjedeš s nezapomenutelnými vzpomínkami.

New Year’s & Photo Marathon in Reykjavik 

Island 27/12/2017 – 5/1/2018

Zajímáš se o umění, fotografování nebo přírodu? Chceš poznat podobné nadšence z celého světa? Na Islandu najdeš vše! Místní organizace pořádá tzv. „studijní workcamp“, na kterém budeš mít příležitost rozvíjet své fotografické dovednosti prostřednictvím workshopů a spolupráce s odborníky. Dozvíš se o technických aspektech, kompozici i rozvíjení svého vlastního stylu. Na závěr workcampu budou vybrány nejkrásnější fotografie, které budou vystaveny v místním kině. Tak co víc dodat? Tohle zkrátka jinde nenajdeš!

Zaujal tě některý z těchto projektů a chceš se přihlásit? Stačí vyplnit přihlášku, kterou najdeš tady. Nebo prozkoumej mezinárodní databázi a vyber si některý z jiných projektů. Stále je dost těch, které čekají na tvou pomoc, tak tuhle příležitost nepropásni!