Toulcův dvůr zase ožil díky dobrovolnické práci a němčině

Toulcův dvůr zase ožil díky dobrovolnické práci a němčině

Skupinka 20 dobrovolníků (studentů a učitelů), která přijela na svůj týdenní pobyt rámci česko-německé výměny s Informačním centrem pro mládež při DDM hl.m.Prahy do Prahy, svou jednodenní manuální prací podpořila také neziskový sektor v ČR.

V úterý 15. 10. 2019  i s naší organizátorkou Bárou dorazili na okraj Prahy 10 do areálu Toulcova dvora.

Po krátkém úvodu a seznámení s prostorem dvora se mohli studenti i učitelé pustit do dobrovolnické manuální práce. Na konci dne tak prostory zase zkrášlili místa, na kterých dobrovolníci:

  • čistili a vyrovnávali jsme povrch v koňské ohradě;
  • sbírali jsme kameny;
  • vykopali jámu pro nový strom;
  • provedli celkový úklid zahrady včetně odstraňování plevele.

Dobrovolníci se také v průběhu dne mohli blíže seznámit s celým krásným areálem při komentované prohlídce. Mohli tak obdivovat nejen nádhernou podzimní atmosféru v přilehlých zahradách, výhled na Prahu, ale také zvířecí osazenstvo Toulcova dvora.

Děkujeme moc všem dobrovolníkům z Německa za jejich smysluplnou a potřebnou práci v rámci, které odpracovali 94 dobrovolnických hodin a pevně věříme, že si pobyt v Praze i díky Tamjdem užili.

Jak si skupina celý den užila se můžete přesvědčit i  obrazově v našem FB albuToulcův dvůr zase ožil díky dobrovolnické práci a němčině„.

Kalendář akcí

ZA ZÁCHRANOU VILDOVA MLÝNA
14. srpna - 16. srpna
Víkendovka
VÝLETNICKÝ MÝDLO VÍKEND
21. srpna - 23. srpna
VÍKEND TROCHU JINAK
Za přírodou do školky. Do školky za přírodou!
23. srpna 9:00 - 23. srpna 15:00
Jednodenka