Hledáme dobrovolníky na Orientační pochod potmě 2019

Dne 16. října se v Ústí n. Labem odehrá akce k 20.výročí veřejné sbírky Bílá pastelka. Akce proběhne pod záštitou neziskových organizací TyfloCentrum Ústí nad Labem, o.p.s. a SONS ČR, z.s.

Na tuto akci hledáme 10 dobrovolníků, kteří budou během dne pomáhat organizátorům s různými úkoly.

Jestli chceš během této akce pomáhat jako dobrovolník, PŘIHLAS SE na email: honzatkova@tyflocentrumusti.cz, kde se dozvíš všechno potřebné.

///

JAK BUDE ORIENTAČNÍ POCHOD PO TMĚ PROBÍHAT?

Akce bude konána poprvé, bude celodenní a bude se konat na Mírovém náměstí od 10.00 do 17.00. Startovným bude koupě bílé pastelky a příspěvek půjde rovnou do kasičky na veřejnou sbírku Bílá pastelka. Akce bude jak pro nevidomé klienty, tak pro vidící veřejnost. Kromě zábavného programu akce přispěje na smysluplnou věc.
Po cestě bude 8 stanovišť, na které budou soutěžící muset dojít a plnit na nich různé úkoly. Kromě splnění úkolu se bude také sledovat čas a v cíli se bude obojí vyhodnocovat. Ti nejlepší dostanou ceny, všichni ostatní alespoň diplom.
Nevidomí budou mít na trasu doprovod. Vidící dostanou klapky a bílou hůl, aby si to ozkoušeli (pravděpodobně pro ně nebude vyhrazena celá trasa, ale jen část tak, aby to zvládli). Pro vidící bude trasa zkrácena na 4 stanoviště.
 
V cíli bude kromě vyhlášení výsledků a ocenění i možnost posezení. V cíli bude drobné občerstvení. Součástí dne bude i doprovodný zajímavý program.

Více o akci najdeš ve FACEBOOK EVENTU!