Firemní dobrovolnická víkendovka s GEP

Firemní dobrovolnická víkendovka s GEP

Fábio, Lucia, Lenka, Viera, Iveta, Yul, Lukáš, Victor a Paul

9 skvělých a pracovitých dobrovolníků z firmy GEP, kteří se námi opět po roce vydali na společný víkend, pomohli svými 66 dobrovolnickými hodinami plnit sny další z českých neziskovek.

V pátek 24. 5. 2019 jsme se již tradičně sešli na Hl. nádraží v Praze a naše část, která vyrazila vlakem se dala směr Votice do další zajímavé neziskové organizace Ochrana fauny.

Po příjezdu do Votic, kde se nachází první část neziskovky, tzv. Motýlárium, a po našem ubytování, jsme se vrhli do pátečního večera.  Opět jsme povečeřeli stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“, které proběhlo ve venkovních prostorách. Následně jsme se přesunuli ke společnému pivu do místní hospody, kde jsme se ještě více seznamovali a poznávali napříč všemi národnostmi. O tuhle část přišla naše druhá polovina skupiny díky „zábavné“ cestě a příhodám s jejich autem:-).

Sobotní ráno 25. 5. 2019 započalo opět snídaní venku. Posilněni jsme se dozvěděli od Ondřeje z Ochrana fauny o jejich neziskovce a pak už nám nebránilo nic se s chutí pustit do práce. A že jsme toho za sobotu neudělali málo:

  • natřeli jsme všechny připravené kotce pro zvířata, která zde budou v blízké době umístěna;
  • natřeli jsme skleněné tabule skleníku;
  • věnovali jsme se také zahradničení (přesazování květin, úprava terénu uvnitř skleníku;
  • připravili jsem venkovní sezení pro návštěvníky;
  • nainstalovali 1 část výstavy o motýlech, upravili seník pro ovce v sadu.

V podvečer jsme se (se ztrátou jednoho účastníka Paula) přesunuli na druhé místo do Hrachova, kde se nachází záchranná stanice. Měli jsme možnost být u toho, když se krmí nejen mláďata a vyslechli jsme si spousty příběhů, jak se všichni nejen malí „návštěvníci“ do zachranné stanice dostali. Sobotní den jsme pak společně zakončili táborákem.

V neděli 26. 5. 2019, jsme díky našemu plánovanému dřívějšímu odjezdu, jsme tentokrát nenaplnili manuální prací, ale procházkou po záchranné stanici, kde jsme si opět vyslechli příběhy všech umístěných zvířat. Procházka to byla o to více „osobní“, neboť firma GEP „adoptovala“ a podpořila finanční částkou na celý 1 rok 2 vybraná zvířata (vydra a liška). Za tuto podporu velice děkujeme.

Děkujeme moc všem dobrovolníkům z firmy GEP za jejich práci, radostnou a milou společnost.

O tom jak jsme si to užili se můžete přesvědčit i v našem FB albu „Firemní dobrovolnický víkend s GEP„.

Kalendář akcí

ZA ZÁCHRANOU VILDOVA MLÝNA
14. srpna - 16. srpna
Víkendovka
VÝLETNICKÝ MÝDLO VÍKEND
21. srpna - 23. srpna
VÍKEND TROCHU JINAK
Za přírodou do školky. Do školky za přírodou!
23. srpna 9:00 - 23. srpna 15:00
Jednodenka