fbpx

Dobrovolnictví za pandemie: Pomoz svými expertními znalostmi

Dobrovolnictví za pandemie: Pomoz svými expertními znalostmi

Přinášíme ti závěrečný díl seriálu o dobrovolnictví v době pandemie. Minulý díl přinesl tipy na pomoc v (sousedské) komunitě, předminulý zase na místa, která teď bezplatnou pomoc potřebují nejurgentněji. Ten dnešní se věnuje způsobům jak pomoct a využít u toho svou profesní kvalifikaci.

Chceš přispět svým pracovním know-how? Tady jsou cesty jak na to:

Víš, že se snadno můžeš stát (super)hrdinou? Stačí se zapojit do projekt Hero Clan, který propojuje profesionály, ochotné bezplatně nabídnout své know-how, s neziskovkami, hledajícími jednorázovou expertní pomoc.

Na stejném principu můžeš přiložit ruku k dílu také v rámci Um sem um tam. Na webovém portálu nabízí dobrovolníci zapojeným iniciativám zdarma jednu až deset hodin své odborné práce.

Úplnou novinkou je, že expertní pomoc můžeš nabídnout i neziskovkám, které spolupracují s Tamjdemem!
  • Hravě si poradíš s grafikou?
  • Umíš psát chytlavé texty?
  • Rozumíš si s foťákem?
  • Mluvíš kódovací IT řečí nebo právničinou?
  • Máš v malíku administrativu?

Oblastí, se kterými potřebují neziskovky pomoct, je celá řada a my je určitě nevyjmenovali zdaleka všechny. Sám/sama nejlépe posoudíš, jestli by se neziskovkám tvé odborné znalosti mohly hodit. Myslíš, že ano? Paráda, pak koukni na následující řádky, které popisují, jakou vlnu (expertního) dobra s námi můžeš zvednou. 🙂

Jak bude spolupráce probíhat?

Jednoduše tak, aby vyhovovala tobě i neziskovce. Nechceme tě omezovat minimální ani maximální časovou hranicí. Vše bude záviset na vzájemné domluvě tebe a podporované neziskovky.

Dostaneš přístup k interní databázi, ve které uvidíš přehled neziskových organizací a druhu pomoci, který poptávají. V klidu si projdeš, kdo hledá expertní podporu a pokud usoudíš, že jsi na něco ten pravý/ta pravá pomůžeme ti s neziskovkou vše domluvit.

Díky tomu nenecháme ani v době pandemie neziskovky na holičkách. Rukama neziskovkám pomáháme už 8 let, nejvyšší čas do pomoci zapojit i hlavu. 😉

Zaujala tě myšlenka expertní pomoci? Nech nám na sebe kontakt v následujícím formuláři: