11.-13.10. dobrovolnický víkend s dětmi

decka na webUrčitě s dětmi děláte spoustu věcí společně a pokud máte chatu nebo zahradu, nebude pro vás nic nového ani společná práce. Měli jste ale někdy příležitost společně pomáhat?

Zveme vás na první dobrovolnický víkend pro rodiče s dětmi, během kterého pomůžeme v lesním klubu Pramínek ve Světicích u Prahy.

Tento víkend je určený pro rodiče (jednoho či oba) a děti ve věku od 5 do 12 let. Místo máme jen pro 7-8 rodin – pokud máte zájem, neváhejte! A pokud máte známé, se kterými by vás bavilo strávit neobvyklý víkend, dejte jim vědět.

PRÁCE: čeká nás sázení malin, dláždění cestičky, dokončení prolézačky, kopání kadišdíry, skládání dřeva, přehazování kompostu a další podzimní práce. Pracovat budeme společně celé sobotní dopoledne a větší část neděle. V sobotu odpoledne se půjdeme projít.

Víkend povede Štěpán Zelinger, který se již několik let věnuje pořádání dobrovolnických víkendů. O děti se bude starat Dorota Meissnerová se zdravotnickým kurzem.

Lesní klub Pramínek je iniciativa občanského sdružení Ekocentrum Říčany. Jejím cílem je vzdělávat děti předškolního věku s důrazem na pobyt v přírodě, a to za každého počasí. Více najdete zde.

dite nese_PRAKTICKÉ INFORMACE:

Přilehlá hájovna nabízí ubytování ve dvou 15lůžkových pokojích (pro muže, pro ženy a část dětí), oddělené sprchy s teplou vodou. Starší děti budou spát v domečku samotné školky, na karimatkách a ve spacácích.

S sebou: teplé pracovní oblečení a botky, spacák, děti karimatku + něco dobrého k jídlu, o co se budete v pátek večer chtít podělit s ostatními.

Stravování: rodiče, jejichž děti do školky docházejí, nám připraví oba obědy (těšte se). Na pátek večer přivezte, co dům dá. Snídaně a sobotní večeři obstarají organizátoři.

Účastnický poplatek: za jednoho rodiče a jedno děcko 850 korun, za každé další děcko nebo rodiče 200 korun. Poplatek kryje náklady na stravu, ubytování, organizaci víkendu a základní pojištění škod a úrazů. Pokud by pro vás byl příliš vysoký, dejte vědět a zkusíme domluvit nějaké řešení. Pokud byste měli možnost přispět vyšší částkou, pomůžete nám zpřístupnit podobné víkendy dalším lidem.

Cesta: na www.mapy.cz zadejte „ulice Lesní, Světice, okres Praha-východ“. Odtamtud pokračujte po silničce lesem až k hájovně. Místo je cca 30 km od Prahy. Pokud byste rádi ušetřili za dopravu na místo, můžete se přidat ke skupinovému odjezdu – sejdeme se v 17:50 na pražském Hlavním nádraží před knihkupectvím Neoluxor.

Jak se přihlásit: napište pokud možno do středy 2. října Štěpánovi na email mezimoozek@yahoo.co.uk, uveďte kolik vás bude a jak jste se o víkendu dozvěděli.