Dobrovolnické příležitosti – v Tamjdemu, ve světě, na Náplavce… a pozvánky pro radost!

valecTato pozvánka bude trochu netradiční. Nezveme vás totiž jenom na Víkendovky a workcampy, ale vyzýváme k zapojení do Tamjdem týmu a do dalších zajímavých aktivit ostatních neziskových organizací či kamarádů a dobrovolníků Tamjdemu! Zveme vás na neobvyklé divadelní představení, kde diváci jsou vlastně režiséři, nabízíme zapojení do projektu mezinárodní organizace YEE (Youth and Environment Europe) a zajímají nás vaše zkušenosti s dobrovolnictvím v zemích tzv. Visegradské čtyřky.

Poznejte zajímavé neziskové organizace, nové lidi a sami sebe! Víkendovky!
Jako dobrovolníci se s námi můžete vydat na Víkendovky do barokní Lodžie, do komunitního domu Vila Valila nebo na bylinkovou zahradu. Nebo se také můžete stát organizátorem Víkendovky a vše s neziskovkou naplánovat a vést skupinu dobrovolníků během samotné akce… Je to trochu dobrodrůžo, ale najdete v tom i dávku zábavy, ale hlavně se u toho hodně naučíte!

Nenechte si ujít ty nejlepší workcampy nebo se sami staňte campleadery v ČR!
Workcampová sezóna je za rohem! Právě teď máte nejlepší šanci najít v mezinárodní databázi workcampy „svých snů“. Dobrovolníci z celého světa se hlásí a možností rychle ubývá! Můžete se také vlastní silou podílet na realizaci workcampů v ČR, a to jako campleadeři

Máte rádi Náplavku a rádi si na ní např. čtete? Pořádejte tam tamjdemové bazary knih!
424732_10151378482658502_2041386389_nStejně jako v minulých letech bychom i letos rádi v ulicích Prahy několikrát do roka postavili několik stolků a na zem naskládali nějaké banánovky plné bazarových knih. Jejich prodejem Tamjdem získává peníze na jídlo pro dobrovolníky, cesty do neziskovek, tisk fotografií, fajn školení… HLEDÁME někoho, kdo by se chtěl organizace bazarů v roce 2015 ujmout! Se vším pomůžeme, know-how předáme, možná bude i finanční odměna…
Zajímá vás, jaké to je prodávat Kačera Donalda či encyklopedii kaprů např. kolemjdoucím na Náplavce? Chcete si vytvořit svůj tým bazárníků, kteří vám budou pomáhat?Pište na tamjdem@tamjdem.cz (lepší, když jste i vlastníkem nějakého vozu, ono vozit knihy v banánovkách tramvají není úplně vono)!

V české pozvánce také jedna v angličtině? Proč ne!
Naše spřátelená organizace YEE hledá kolegy dobrovolníky do svého nového projektu s názvem Green Entrepreneurship, který bude nabytý zajímavými příležitostmi!logo_GrEn_websiteGreen Entrepreneurship is the new project of YEE and it consists of several activities, international events, inspirational campaign, local workshops in Prague. The first activity will be the training course (TC) „Supporting youth creating green start-ups“ on 16-24 April in Spain, where youth workers will get trained on how to support young entrepreneurs and they will start planning the local workshops. YEE is looking for a Czech (or Czech based) participant for the TC. The participant should be also involved in the next stages of the project and work together with YEE in the preparation of 1 or 2 local workshops in Prague and the creation of some short videos for the campaign.You can read more details about the call for Czech participant here.

Troufnete si podívat se na svůj životní příběh očima jiných lidí?
Naše dlouholetá dobrovolnice Csilla pořádá workshop, který vás změní…., nebo  změní alespoň některé z vašich názorů na některé vaše životní zkušenosti… je to Playback theatre. Workshop se koná 21/3, čtěte více zde: Personal stories brought to life: a workshop in Playback Theatre

Máme rádi Tamjdem! Pomáháme s propagací!
Během studentského festivalu na Albertově dne 13/5 budeme mít příležitost rozdat staré oblečení (swap shop) vyložit naše propagační materiály a knihy a představit aktivity Tamjdemu studentům a možná jim prodat i nějaké zajímavé detektivky či encyklopedie.

Hledáme pomocníky, kteří s námi stráví celý jeden den a budou „prodávat“ Tamjdem.

Zájemci pište na tamjdem@tamjdem.cz.

1265591_10152252011618502_179701484_oDobrovolničili jste někdy (zejména v programu EDS, ale i jinak) v jedné ze zemí Visegradské čtyřky? Potřebujeme znát váš názor!Národní dobrovolnické centrum Hestia chystá on-line publikaci o možnostech přeshraničního dobrovolnictví a konkrétně potřebují znát zkušenosti dobrovolníků, kteří se zapojili do projektů v zemích Visegradské čtyřky.  Vyplňte prosím tento krátký dotazník: V4 Nyicita- Experiences from ex-volunteersa zašlete nám jej na e-mail tamjdem@tamjdem.cz.
Zužitkujte svoje zkušenosti a pomozte tak dalším zájemcům se v této oblasti lépe zorientovat.

DĚKUJEME ZA POZORNOST A TĚŠÍME SE NA VIDĚNOU S VÁMI NEBO NA PŘÍPADNOU SPOLUPRÁCI!