Dobrovolnické akce v ČR

Chceš si vyčistit hlavu na čerstvém vzduchu?
Posílit svaly manuální prací? 
Poznat dobrosrdečnou partu lidí? 
Něco nového se naučit?
A ještě u toho skrze dobrovolnictví podpořit dobrou věc?

POJĎ DO TOHO S NÁMI!
CO DĚLÁME?

Pořádáme jednodenní, víkendové i vícedenní dobrovolnické akce na pomoc různorodým neziskovkám a veřejně prospěšných projektům po celé České republice.
Stavíme zídky, opravujeme domy, natíráme ploty nebo děláme dřevo na otop. Děláme vše, co je aktuálně potřeba a co neziskovkám odlehčuje od praktických starostí. Mají tak více času i financí věnovat se účelu, pro který byly založeny.

KDE PŮSOBÍME?

Pomáháme v záchranných stanicích, na biofarmách i dětských táborech, v komunitních domech pro lidi s handicapem, ekocentrech nebo historických objektech… Zkrátka všude, kde je naše dobrovolnická pomoc k užitku. A že těch míst je! Kouknout na ně můžeš do mapy spolupracujících organizací

JAK SE MŮŽEŠ ZAPOJIT TY?

Na našich akcích jsou vítáni všichni bez rozdílu. Je úplně jedno, jestli jsi ještě na škole (minimální věk pro zapojení se je 15 let) nebo už jí pár let obcházíš obloukem. Důležitá je především tvá vlastní motivace podpořit dobrou věc. Jezdí s námi lidé z celého Česka. Středoškoláci, vysokoškoláci, pracující i celé rodiny s dětmi. Vítáme také cizince, takže skupinky jsou často pestré nejen věkově, ale i národnostně. 

U každé akce najdeš detailní popis toho, co se bude dělat za práci, co si potřebuješ přivézt s sebou, jak zaplatit účastnický poplatek a odkaz na on-line přihlášku.

Přečíst si taky můžeš obecné informace o účastnickém poplatku a storno poplatcích, nebo o podmínkách účasti.

JAK DOBROAKCE PROBÍHAJÍ?

Daruj svůj čas a zapoj se do práce, která má smysl!
Rychle zjistíš, že zatímco na bolest svalů se zapomíná hned, krásné zážitky, nová přátelství a především dobrý pocit z poctivě odvedené práce se skutečným dopadem zůstávají.

  • Těšit se můžeš na nabitý program celé akce, ale i čas na seznamování se s ostatními, na odpočinek či výlet do okolí místa, kterému pomáháme.
  • Na akcích se schází skupiny 6 až 12 lidí různých národností, kteří se mezi sebou zpravidla neznají, mluvíme spolu proto někdy i anglicky.
  • Typ a množství manuální práce, se kterou organizacím pomáháme, jsou velmi pestré a záleží na potřebách konkrétního projektu.
  • Neziskovky poznáváme i díky přednáškám, prezentacím a workshopům, které pro nás během akcí pořádají. A nakonec svoje kouzlo má i společné vaření a stolování nebo ubytování v jednoduchých podmínkách třeba ve vlastním spacáku.
MÁŠ DOTAZY? PTEJ SE!

Zuzana Loudová
koordinátorka dobrovolnických akcí
zuzana.loudova@tamjdem.cz
+420 605 173 740