Dřevo, Dixit a Dětské vesničky

V půlce září  jsme již po několikáté vyrazili pomáhat do SOS dětských vesniček, tentokrát do Brna. Během celé víkendovky jsme v 8 lidech odpracovali skvělých 80 hodin dobrovolnické práce.

Počasí, jak tomu bývá začátkem září, nám přálo a pracovali jsme celý víkend venku. Celé dobrodružství začalo pátečním odjezdem, na hlaváku se nás sešla menší parta dobrovolníků, no cesta nam uběhla rychle hraním Dixitu a jezením proslulého žižkovského štrůdlu… Podobným stylem proběhl celý páteční večer. 🙂

Další den jsme se od rána těšili do práce, po společně připravené snídani jsme se do toho konečně pustili. Co na nás čekalo? Prkna! Během dvou dní se z nás stali experti na odkornění, broušení a natírání prken. To proto, aby se z těchto prken v budoucnu postavili ploty ve vesničce. Nás nebylo až tak málo, no prken bylo taky docela dost. A tak jsme v tom pokračovali i další den až do samého odjezdu.

Kromě práce jsme měli možnost vychutnávat skvělé domácí jídlo od Davida, který se o nas během celé víkendovky staral. Nechyběla i kulturně- poznávací vložka – měli jsme možnost pozorovat Brno z míst, kam se běžné turisté nedostanou, tj. ze dvou zajímavých výhledů za městem. Pak jsme sobotní večer ukončili vlastnoručně připravenou večeří za euforického hraní Dobble a Dixitu.

A tímto chceme poděkovat našim úžasným dobrovolníkům za proaktivní přístup, skvělou náladu a dobře odvedenou práci. Budeme se těšit zase příště!

Pro více fotek koukni na náš Facebook!
 

Tuto Víkendovku jsme zrealizovali díky Nadačnímu fondu Avast, který v období 06/2018 až 06/2019 podpořil náš projekt „Tam jdem na pomoc českým neziskovkám“. Děkujeme!