Díky lektorům z PrPom jsme se první pomoc naučili zážitkem

V rámci letošního ročníku školicího cyklu pro leadery našich dobrovolnických projektů jsme si už prošli témata, jako jsou vedení a práce v multikulturním týmu, osobní leaderovství, jak řešit konflikty… a jednou z oblastí byla i PRVNÍ POMOC!
A to super prakticky se společností PrPom!

Děkujeme lektorům Dominikovi, Verče a Ondrovi za skvělý zážitek a neuvěřitelné množství užitečných informací! Ze zkráceného tříhodinového kurzu pro nás na míru dokázali vytěžit úplné maximum, a to i přes naše nekonečné všetečné dotazy.  Lektoři PrPom jsou opravdoví profesionálové, a to jak v daném oboru, tak v oblasti neformálního vzdělávání.

Díky několika „překvapením“ v podobě modelových situací jsme si mohli na vlastní kůži teorii rovnou ověřit v praxi, a to včetně např. sehraného „volání“ na záchrannou službu. Každému z nás se během kurzu určitě alespoň jednou pořádně rozbušilo srdce, každému nepochybně proběhla hlavou otázka „a co teď?“…
Už víme, jak se zachovat, když se ocitneme v roli zachránců, že resuscitace není žádná brnkačka, jak zastavit krvácení a další tipy v případě alergického záchvatu nebo problémů s cukrovkou.

Navíc všechno, co jsme si z kurzu odnesli, nevyužijeme jenom v roli leaderů projektů a dobrovolnických skupin, ale v každodenním životě. A za to jsme opravdu velmi vděční.
 
Určitě se někdo z nás zapojí do nějakého z delších kurzů první pomoci od PrPom, protože to opravdu stojí za to!

Více fotografií z kurzu je k vidění v našem fotoalbu na facebooku.