Chceš se podělit o svůj talent? Vyzkoušej si roli lektora s námi!

Jde ti něco vážně dobře a chceš to naučit i ostatní?
Chceš být v budoucnu lektorem, ale nevíš jak začít a svůj sen stále odkládáš?
Nebo už lektor jsi a rád/a přijímáš nové výzvy a zkušenosti?

STAŇ SE NA VÍKEND LEKTOREM

Ať už jsi tělem i duší jogín, profík v domácí výrobě ekologické drogerie, tvůrčí kreativní duše, mistr na slackline, tvým domovem je taneční parket či divadlo a nebo máš nějaký jiný skvělý talent, o který se chceš podělit s lidmi, které to zajímá, máme pro tebe nabídku!

Nakaz ostatní svým nadšením pro věc a proveď je workshopem s naší pomocí!

Lektorování bude na tobě, ale my se postaráme o organizaci celé akce a také ti poskytneme parťáka, který se o organizaci postará i na místě.  Je to pro tebe dobrá příležitost v případě, že něco dobře umíš, ale uspořádat svůj vlastní workshop ses zatím neodhodlal/a. S námi máš možnost si něco takového vyzkoušet s  podporou profi koordinátorů a lektorů.

CO ZÍSKÁŠ?
 • možnost lektorovat na zorganizované akci (nemusíš se starat o nic okolo)
 • self promo! Získáš první fanoušky a příznivce, kteří tě mohou doporučit dál a start tvé lektorské dráhy bude o to snazší! 
 • naši podporu po celou dobu a propojení se zkušenými lektory
 • parťáka organizátora, který ti bude po celou dobu po ruce
 • zkušenost, která tě rozhodně posune dál
 • a jako poděkování za tvůj čas a práci taky jednu z odměn (účast na jakékoliv dobrovolnické akci – Jednodence, Víkendovce nebo týdenním workcampu, účast na jiném Víkendu trochu jinak nebo hodinu s profesionálním koučem, který ti pomůže připravit se na roli lektora)
 • V případě oboustranné spokojenosti z první spolupráce a chuti do další se s tebou rádi domluvíme na finanční odměně.
CHCEŠ VĚDĚT VÍCE?
CO JSOU VÍKENDY TROCHU JINAK?

…tak říkáme seberozvojovým akcím, na kterých se narozdíl od našich dobrovolnických akcí nepracuje s lopatou, štětcem nebo kolečkem, ale na sobě. Ať už se jedná o akci zaměřenou na jógu a meditaci, kreativní zero waste nebo třeba improvizaci a divadlo, tyto akce spojuje chuť účastníků se rozvíjet a učit novým věcem.

KDE SE AKCE KONAJÍ?

V milých malých českých neziskovkách. Tam je skupině 8 až 15 účastníků zajištěno ubytování a jídlo. Účastníci tak svým poplatkem podporují právě činnost naší a zejména i těchto konkrétních neziskových organizací.

JAK VYPADÁ PRŮBĚH AKCE?

Na to žádnou šablonu nemáme, každá akce je jedinečná. V průběhu víkendu by se mělo uskutečnit několik naučných / praktických / hravých bloků, kde budeš lektorovat skupinu účastníků (jejich počet záleží na tvé preferenci, ideálně 8 – 15). Harmonogram a obsah těchto bloků bude čistě na tobě. Kromě toho je průběh víkendu volný – účastníci mají čas pro sebe, výlet do okolí, poznávání hostitelské neziskovky nebo společné volnočasové aktivity.

CO JE TVŮJ ÚKOL?

Dej nám vědět, že se ti tato možnost spolupráce líbí, pak se spolu sejdeme a domluvíme všechny detaily.

 • nejdříve se s námi poznat osobně a domluvit se na všech detailech
 • napsat krátký medailonek o sobě, aby účastníci věděli, na koho se těšit
 • připravit program – koncept, harmonogram a obsah svých bloků
 • promyslet technikálie – minimální a maximální počet účastníků, potřebný materiál, požadavky na zázemí, vzdálenost či velikost místa apod.
S ČÍM TI POMŮŽEME?
 • zajistíme místo konání – najdeme vhodnou organizaci pro konání tvé akce a domluvíme s neziskovou ubytování, stravu i pronájem potřebných prostor
 • najdeme ti parťáka – organizátora, který bude řešit všechny organizační záležitosti v průběhu akce, připraví volnočasový program a bude ti při ruce
 • postaráme se o propagaci akce, přihlášky účastníků a komunikaci s nimi
 • pomůžeme ti s tvou přípravou akce a propojíme tě s dalšími lektory
KDO JSME?

Jsme organizace Tamjdem. Od roku 2013 pomáháme lidem a různorodým českým neziskovkám růst. Pořádáme jednodenní, víkendové i týdenní dobrovolnické akce, kde skupiny dobrovolníků pomáhají neziskovkám s manuální prací, na kterou často nemají dostatek času, peněz nebo rukou. V roce 2020 jsme vytvořili koncept seberozvojových akcí, v rámci kterých účastníci neziskovkám nepomáhají manuální prací, ale podpoří je finančně.

Říká tvoje srdce ANO téhle výzvě?
MÁŠ DOTAZY? PTEJ SE!

Michaela Škorničková
koordinátorka vzdělávacích aktivit
michaela.skornickova@tamjdem.cz
+420 608 252 783