fbpx

Baví tě výzvy? Přijmi tu stát se organizátorem DOBROakce!

Baví tě výzvy? Přijmi tu stát se organizátorem DOBROakce!

Zkus projednou nečekat na infomail před akcí, ale ujmi se jeho přípravy sám/sama. Staň se organizátorem některé z našich chystaných DOBROakcí, poodhal, co oči účastníka-dobrovolníka často nedohlédnou.

VYJEĎ JAKO LEADER!

Letos to možná vypadá, že se víkendovky miniworkcampy nám v kalendáři rostou jako houby po dešti, ale čestné slovo, kouzelný proutek v ruce nemáme. Všechny připravované akce pečlivě koordinujeme a bez šikovných organizátorů bychom byli nahraní.

Organizátoři jsou naši velcí parťáci a pomocníci.

Před akcí komunikují se zástupcem vybrané neziskovky i s přihlášenými účastníky a starají se o to, aby se ke všem zúčastněným zavčasu dostali potřebné informace. V průběhu akce se zase starají o to, aby se dobrovolníci cítili jako v bavlnce. Činí to z nich koordinátory pracovních činností a často taky baviče, motivátory skupiny nebo šéfkuchaře. Ke všemu jim rukama projde několik důležitých administrativních papírů. Konečně po akci si naši organizátoři vyzkouší ještě roli novináře — se zúčastněnými sdílí pořízené fotky a píší reportážní článek, ve kterém shrnují odvedenou práci.

Role organizátora je krásně pestrá a zároveň zodpovědná. Nemusíš se ale bát, že bys na všechno byl sám/sama. Jednak se snažíme, aby na naše akce jezdily organizátorské dvojice, které si povinnosti mezi sebou rozdělí a potom máme Monču, koordinátorku DOBROakcí, která ti bude vždycky k ruce, kdyby sis s něčím nevěděl/a rady.

A kteréže organizátorské výzvy se můžeš zhostit?

miniworkcamp kostel sv. Anny (28.7.-1.8.) – hledáme druhého leadera
miniworkcamp Benediktus (1.-8.8) – hledáme druhého leadera
miniworkcamp SEVER (8.-16.8.) – hledáme druhého leadera
jednodenka Hvězdy v lese (2. 10.) – nemá zatím žádného leadera

Chceš se stát leaderem? Dej vědět naší koordinátorce Monče!

Můžeš jí zavolat na číslo 728 712 996 nebo napsat na e-mail monika.motanova@tamjdem.cz