Babí léto na jihu Evropy

Léto je téměř u konce, ale příležitostí vyjet do zahraničí, udělat něco pro druhé a zažít něco neobvyklého je stále spousta! Udělej něco smysluplného ve svém volném čase a přihlas se na jeden z mezinárodních workcampů. A pokud už máš následující týdny nabité od rána do večera, nevěš hlavu – i na podzim je tu dostatek příležitostí pro každého!

Láká tě tato příležitost, ale nevíš o co přesně jde? Ve zkratce jsou workcampy krátkodobé dobrovolnické projekty, v rozsahu 1-3 týdnů, organizované po celém světě, na kterých se můžeš zapojit do různých druhů práce – od archeologie, ekologie, práce se zvířaty až po práci s dětmi. Především je to příležitost jak si skvěle užít dva týdny, zažít spoustu zábavy, potkat lidi z celého světa, poznat cizí kultury a bořit zažité stereotypy! Více informací, včetně přihlášky, najdeš na této stránce.

Pro ty, kterým se nechce listovat dlouhým seznamem v databázi jsme tento týden vybrali zajímavé projekty, na kterých je stále volno. Zaměřili jsme se na projekty na jihu Evropy, ale rozhodně to neznamená, že tě bude čekat jen moře a mañana..

IMG-1432

Another World Is Possible
Portugalsko 19/9 – 30/9

Chceš poznat místní život a obyvatele Portugalska? Tento workcamp je pro to skvělou příležitostí! Hlavním tématem bude udržitelný rozvoj, organické zemědělství a ochrana přírody. Pokud máš k těmto tématům blízko a chceš svůj volný čas strávit smysluplně, tak se přihlas. Ale pospěš si, už zbývá jen jedno místo!

Supporting Local Village Festivities

Španělsko 11/9 – 19/9

Španělsko je známo pro flamenco, býčí zápasy, nádherné pláže a spoustu slunce. Přesto má mnohem více co nabídnout. Už po tisíce let je jedním z kulturních center Evropy, a na workcampu, který se zde koná, budeš mít možnost tuto kulturu zažít jinak než běžný turista. Jako dobrovolník se zapojíš do organizace místního festivalu, práce s veřejností a propagací v místních médiích. Jdeš do toho?

Recovering traditional paths in the Pyrenees

DSC_2794

Španělsko 16/10 – 26/10

Zažij nezapomenutelné dny v Pyrenejích a poznej místní kulturu z nového úhlu. Vyjeď s námi na workcamp a objev jaký je život v malé komunitě na severu Katalánska. Nejen, že budeš součástí mezinárodní skupiny dobrovolníků a pomůžeš s opravou turistických stezek, ale také budeš mít příležitost navštívit pozůstatky starých osad a ruin z dob občanské války.

Toward an archive of the history of anarchism in Italy and Europe

Itálie 4/9 – 14/9

Itálie je často označována za kolébku západní civilizace a kulturní velmoc.. tak proč tam nejet sám a nezažít to v nové a smysluplné formě? Účastí na tomto workcampu přispěješ ke stavbě historického archivu, který bude uchovávat materiály vztahující se k anarchistickému hnutí. Jestli si myslíš, že rasismus a fašismus jsou fenomény, které v minulosti napáchaly dost škody, na které by se nemělo zapomenout, přidej se k ostatním nadšencům a omez jejich vliv do budoucna!

Všechny workcampy jsme pro tebe vybrali v mezinárodní databázi. Pokud by ses jej rád zúčastnil, ale nevyhovuje ti datum, místo nebo téma, vyber si jakýkoli jiný a vyplň naši přihlášku! Zapoj se ještě dnes a buď tou změnou, kterou chceš vidět kolem sebe!