Asijské prázdniny a nejen to!

Venku je sice stále větší zima, ale někteří z nás by se už rádi viděli na prázdninách. Ideálně někde v teple a daleko od domova! Nastal čas zhodnotit své priority pro léto 2018 a najdeš-li mezi nimi chuť pomáhat ostatním a cestovat, může být fajn vědět, kde taková místa hledat.

Naše mezinárodní databáze workcampů nabízí spousty příležitostí, jak zhodnotit svůj čas smysluplně a ještě si přitom zvýšit adrenalin v krvi! Proto jsme si pro Tebe dnes připravili pozvánku na několik workcampů z největšího a nejlidnatějšího kontinentu světa. Stačí umět komunikovat v angličtině, být starší 18 či 20 let a nebát se zkoušet nové věci.

salt-3060093_1920

Workcamp globální občanství

Čína, Hong Kong 30/6 – 8/7

Láka tě práce s dětmi a chceš se podílet na jejich výchově? Pomocí neformálního vzdělávání se na tomto workcampu naučíš novým dovednostem, mimo jiné i jak učit děti. V Hong Kongu totiž hledají nadšence, kteří pomohou dětem stát se kreativními, společenskými a vůdčími bytostmi. Dozvíš se jak sestavit motivační studijní program a workshopy nebo jak vycházet s novou kulturou. Součástí workcampu je i návštěva významných středních škol v okolí. Tak co, troufáš si na to?

Maki

Japonsko, Nagano  23/5 – 3/6

Málo která země Ti může nabídnout to, co Japonsko. Tak proč nevyužít příležitosti poznat japonské ostrovy – a město Olympijských her z roku 1998 – jako domácí a bez nutnosti ovládat místní jazyk. Tento workcamp je zaměřený na výpomoc na biologické farmě (s rýží, zeleninou a zvířaty) a jejím okolí. Hlavní chloubou jsou přece jenom úžasné výhledy na krajinu, které ti středisko nabídne. Komplex je také poměrně izolovaný od zbytku světa a poskytuje úplně novou dimenzi úniku z každodenní reality.

Sirotčinec & Eko-farmaření

Mongolsko 14/6 – 27/6 (destinace vyžaduje osobní domluvu a předchozí zkušenosti)

Typická mongolská pláň vzdálená 45 km od hlavního města Ulánbátaru, parta lidí z celého světa a úžasné výhledy: tohle všechno na Tebe může čekat! Jasně, od dobrovolníků je očekávána pomoc převážně na zeleninové farmě, ale čas na seznamování s tamější kulturou se určitě najde. S angličtinou si tu bohatě vystačíš, a když dáš ruce k dílu, farma lokálního sirotčince to nesmírně ocení.

Výuka ve městě pandy

Čína, Hong Kong 18/7 – 27/7

Sečuánská kultura (hlavně jídlo), problémy minorit a životního prostředí – s tím vším budeš mít tu příležitost se seznámit na tomto výjezdu. Jedná se o dalších z edukativních workshopů, kde dobrovolníci učí mladé studenty. Čínština není podmínkou účasti a tak stihneš pomoci dětem rozšířit obzory v angličtině! V  centru národního parku UNESCO Mount Siguniang od roku 2006 doufají ve zlepšení vzdělávacích podmínek a čekají právě na Tebe.

„Dobrovolníci nejsou placeni – ne proto, že jsou bezcenní, ale proto, že jsou k nezaplacení.

Zalíbil se Ti koncept dobrovolnictví, či dokonce jeden z workcampů? Chceš vyjet objevovat Asii s podporou domácí neziskové organizace?  Místa ubývají a stejně tak i dny do prázdnin. Na nic nečekej a nezapomeň se včas PŘIHLÁSIT.

Dotazy, nejasnosti? Piš na outgoing(at)tamjdem.cz.