fbpx

Aktuální hygienická opatření na Tamjdem akcích od 13. 9. 2020

Aktuální hygienická opatření na Tamjdem akcích od 13. 9. 2020

Chystáš se na miniworkcamp, Víkendovku, Víkend trochu jinak, Jednodenku nebo Tamzajdem a nejseš si jistý/á jaká hygienická opatření je na takových akcích aktuálně potřeba dodržovat? Žádný strach, tady najdeš všechno podstatné.

V první řadě se všech našich akcí mohou pouze ti, kteří v posledních 10ti dnech nepřišli do styku s osobou nakaženou COVID-19. Jelikož takoví by měli být v karanténě a nechodit nikam. Buď ohleduplný/á a zodpovědný/á a pokud máš podezření nebo si jsi vědom/a že ses setkal/a s nakaženým, zůstaň doma.

Povinnost nosit roušky

Od 10. 9. platí opět povinnost nosit roušky jednoduše ve všech uzavřených prostorech (budovách, hromadné dopravě,…) mimo vaše bydliště. Měj s sebou alespoň 2 a během akce je pravidelně vyvářej.

Jasně, že u týmové manuální práce není dost dobře možné dodržovat 2m rozestupy a vzájemně se nedotýkat, ale ve tvém vlastním zájmu a tvých blízkých, se kterými přijdeš do styku po návratu z dobrovolnické akce, se snaž dodržovat následující opatření:

  • Omez fyzický kontakt s ostatními na minimum. Snažte se večer rozmístit spacáky co nejdále od sebe, trávit co nejvíc času venku, a tam, kde nemůžete dodržovat rozestupy, noste alespoň ty roušky i venku.
  • Přemýšlej. Nepij ze stejné sklenice s kamarádem, nepůjčujte si ručník apod.
  • Vyhýbej se dotekům očí, nosu a úst jak jen to je možné.
  • Pravidelně si myj ruce mýdlem a vodou nejméně po dobu 20 sekund.
  • Měj u sebe a používej gel na dezinfekci rukou.
  • Kašlej a kýchej do kapesníku, který po použití vyhoď do koše s poklopem, nebo jej vyper. V případě, že kapesník po ruce nemáš, kýchej a kašlej do předloktí.
  • Vyhýbej se dotekům očí, nosu a úst.

Pokud jsi se v posledních 5 dnech před konáním akce necítil/a dobře, máš zvýšenou teplotu a známky nakažení COVID-19, nahlas to co nedříve koordinátorovi dané akce.

Před odjezdem na akci si stáhni eRoušku – mobilní aplikaci určenou k vyhledávání lidí, kteří přišli do styku s nakaženými.

V případě příznaků akutního respiračního onemocnění zůstaň doma, vyhýbej se kontaktu s rodinnými příslušníky a zavolej praktického lékaře, nebo jiného ošetřujícího lékaře, který ti řekne jak dál.

Chceš se ještě na něco zeptat? Neváhej nám napsat.
vikendy@tamjdem.cz
karolina.novakova@tajdem.cz

Kde zjistit více informací:
Stupně pohotovosti a opatření vyplývající z aktuální epidemiologické situace v ČR
Web ministerstva zdravotnictví
eRouška
Příznaky a průběh onemocnění COVID-19