fbpx
Načítám Akce

« Všechny Akce

ZAŽIJ KOMUNITNÍ ŽIVOT V MODLETÍNĚ

Benediktus

1. 8. 2021 8. 8. 2021

I letos se již tradičně vydáme do milého Benediktu v Železných horách.  Obklopeni nádhernou přírodou a přátelskou komunitou lidí s postižením i bez něj, kteří žijí každodenní život ve vzájemném společenství. Benediktus poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením, vytváří chráněná pracovní místa v dílnách a obnovuje místní kulturní a duchovní dědictví.

CO BUDEME DĚLAT?

Čeká nás spousta různorodé práce. Podle toho, co bude aktuálně potřeba, přiložíme ruku k dílu u spárování a natírání roubené sušárny a dalších dřevěných staveb. Pomůžeme s povrchovou úpravou svahů na zahradě včetně sázení bylin, stromků a keřů, s dlážděním, likvidací kompostu, s přípravou dřeva na zimu nebo s výmalbou pokojů a instalací okapů. Podílet se budeme také na zpracování bylin, výrobě džemů a kompotů.

Nečeká nás ale jen práce, užijeme si večerní hraní deskovek i jednodenní výlet. Prozkoumáme místní hory, přehradu Seč nebo kostel na Zelené hoře.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Formou společné práce nahlédneš do komunitního života Benediktu, do kterého se zapojují lidé s mentálním postižením i bez něj. Díky práci tak lépe poznáš problematiku lidí s mentálním postižením. Zároveň si užiješ i momenty odpočinku a sdílení, které se pro tebe mohou stát momentem rozpoznávání darů a hodnot druhých.

Podíváš se do řemeslné dílny, prohlédneš si výrobky a dozvíš se o způsobu jejich výroby.

Formou prezentace se dovíš o historii komunity, mezinárodní federaci Archa a poslechneš si o příkladech dobré praxe a jejího fungování.

UPOZORNĚNÍ

Datum sice máme, ale…
doba je nejistá a z Miniworkcampu se může stát Víkendovka, z Víkendovky Jednodenka, z Jednodenky pouhá idea… Nebo dokonce celé naopak. Podpora neziskových organizací a zprostředkování dobrovolnické zkušenosti lidem jako jsi ty, jsou pro nás ale i letos na prvním místě. Rozhodli jsme se tak dobrovolnické akce realizovat i s rizikem nečekaných změn. Buď k nám proto prosím shovívavý/á. Nejpozději 14 dní před každou akcí budeme finalizovat podobu a délku akce a všem přihlášeným dobrovolníkům dáme vědět přednostně.
A POZOR – zde se dočteš vše o aktuálně platných pravidlech pro účast na našich akcích v době pandemie.

Že už se nemůžeš dočkat? Tak šup, šup. Pošli nám přihlášku, ať víme, na koho se můžeme těšit.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Od myšlenky a touhy pomoci vede k realizované kvalitní dobrovolnické akci a propojení neziskovek a dobrovolníků ještě dlouhá cesta. Tvůj účastnický poplatek nám umožňuje dělat naši práci!

Při platbě účastnického poplatku máš na výběr ze 3 možností.

Tímto způsobem se snažíme reagovat na nejistotu, se kterou se s dobrovolníky v letošním roce chystáme pomáhat v českých neziskovkách.
V současné době totiž naplánovat jednu akci kvůli neustálým změnám a hledání alternativ zabere stejně času, jako kdybychom realizovali akce dvě… A stejně se nakonec může stát, že z Víkendovky bude jenom jeden den a jiné další změny…
Možná si říkáš, proč tedy akci neodložit na příznivější období? No, ale to nemusí přijít dostatečně včas. Organizace pomoc dobrovolníků už opravdu nutně potřebují a odložit všechny akce na léto a pak na podzim je riskantní. Raději zrealizujeme nečekaně 10 Jednodenek než možná 5 Víkendovek nebo Miniworkcampů.

Proto prosím podpoř naši práci dle svého uvážení.

  • poplatek zaplať převodem na účet číslo 2800347714/2010
  • variabilní symbol pro platbu je 082021
  • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
  • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky

Seznam se se storno podmínkami.

CO MÁŠ JAKO DOBROVOLNÍK NA AKCI ZAJIŠTĚNO?

  • ubytování podle délky konání akce (upřesnění je v sekci „Co s sebou“)
  • stravu (kromě prvního společného jídla jako je např. páteční večeře, nebo sobotní snídaně apod.)
  • společnou cestu na místo (společná skupinová jízdenka nebo proplacená cesta na základě odevzdaných jízdních dokladů)
  • zařizujeme a hradíme speciální připojištění zdraví i odpovědnosti
  • organizaci akce a leadera, který se o skupinu postará
  • nové kontakty, zajímavé životní zkušenosti a krásné zážitky k nezaplacení

Podívej se na všechny podmínky účasti na akci.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Doplníme brzy.

KONTAKT
Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Monči na: monika.motanova@tamjdem.cz, 728 712 996.

Těšíme se na setkání!

Podrobnosti

Zahájení:
1. 8.
Ukončení:
8. 8.
Rubrika Akce: