fbpx
Načítám Akce

« Všechny Akce

Zažij komunitní život v Modletíně

Benediktus

14. 5. 2021 31. 12. 2021

PŘESNÉ DATUM KONÁNÍ AKCE ZATÍM BOHUŽEL NEZNÁME, ALE VĚŘÍME, ŽE SE TO POVEDE UŽ NA JAŘE.

VŠECHNY DOBROVOLNÍKY BUDEME VČAS INFORMOVAT.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

I letos se již tradičně vydáme do milého Benediktu v Železných horách.  Obklopeni nádhernou přírodou a přátelskou komunitou lidí s postižením i bez něj, kteří žijí každodenní život ve vzájemném společenství. Benediktus poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením, vytváří chráněná pracovní místa v dílnách a obnovuje místní kulturní a duchovní dědictví.

CO BUDEME DĚLAT?

Čeká nás spousta různorodé práce. Podle toho, co bude aktuálně potřeba, přiložíme ruku k dílu u spárování a natírání roubené sušárny a dalších dřevěných staveb. Pomůžeme s povrchovou úpravou svahů na zahradě včetně sázení bylin, stromků a keřů, s dlážděním, likvidací kompostu, s přípravou dřeva na zimu nebo s výmalbou pokojů a instalací okapů. Podílet se budeme také na zpracování bylin, výrobě džemů a kompotů.

Nečeká nás ale jen práce, užijeme si večerní hraní deskovek i jednodenní výlet. Prozkoumáme místní hory, přehradu Seč nebo kostel na Zelené hoře.

CO SE NAUČÍŠ?

Formou společné práce nahlédneš do komunitního života Benediktu, do kterého se zapojují lidé s mentálním postižením i bez něj. Díky práci tak lépe poznáš problematiku lidí s mentálním postižením. Zároveň si užiješ i momenty odpočinku a sdílení, které se pro tebe mohou stát momentem rozpoznávání darů a hodnot druhých.

Podíváš se do řemeslné dílny, prohlédneš si výrobky a dozvíš se o způsobu jejich výroby.

Formou prezentace se dovíš o historii komunity, mezinárodní federaci Archa a poslechneš si o příkladech dobré praxe a jejího fungování.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK A PRAKTICKÉ INFORMACE

Bližší informace zveřejníme hned, jak budeme znát přesný termín konání akce.

Už teď si ale můžeš koupit místenku, která pokryje výši účastnického poplatku. Místenky jsou skvělým řešením pro tebe i pro nás — nám jejich prodej pomáhá přečkat tohle nelehké období a tobě zajistí místo na akci, kterou si sám/sama vybereš. Platnost místenek je celý rok, takže pokud by ti náhodou termín této akce nevyhovoval, může ji uplatnit na libovolné jiné víkendovce, která ti sedne termínově i svým zaměřením.

ZAJÍMÁ TĚ TO NEBO MÁŠ DOTAZY?

Zeptej se Monči: monika.motanova@tamjdem.cz, (728 712 996).

Těšíme se na setkání!

Podrobnosti

Zahájení:
14. 5.
Ukončení:
31. 12.
Rubrika Akce: