Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

ZA MYSTICKÝMI KOŘENY JOSEFOVSKÉHO ÚDOLÍ

9. 10. 2020 0:00 11. 10. 2020 23:00

KAPACITA NAPLNĚNA

Hluboké josefovské údolí v Moravském krasu ukrývá mnohá tajemství. Nespoutaný meandrující potok, vysoké kopce, skály, hluboké lesy plné zvěře a cca 180 jeskyní a téměř uprostřed tohoto údolí stojí právě Švýcárna. Mystika tohoto místa přitahuje lidi již od nejstarších časů osídlení tamních končin.

Před pár lety zde vzniklo Ekologické volnočasové centrum Švýcárna, které se dlouhodobě zabývá mezinárodními výměnami, akcemi zaměřenými na seberozvoj a ekologickou osvětou. Jedním z jeho cílů je návrat lidí k přírodě a tím i sami k sobě.

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?

Čeká nás práce při dokosné místní louky. Budeme hlavně hrabat a stahovat pokosenou trávu. Dále pomůžeme rozličnými manuálními pracemi při úpravě areálu s dvěma historickými stavbami (Švýcárna a Seník) a areálu místního Lesního baru.

PROČ JE MEZI DOBROVOLNÍKY ŠVÝCÁRNA TOLIK OBLÍBENÁ?

Kromě překrásného prostředí si pro nás tým ze Švýcárny totiž vždy připraví zajímavý program. Zažili jsme tam již létání při akrojóze, techniky Improvizačního divadla, vyzkoušeli jsme si meditaci, tradiční jarní oslavy nebo půlnoční výlet zatopenými jeskyněmi. Obklopeni horami, lesy, zurčícím potokem v překrásném údolí už na nás čeká nezapomenutelný víkend!

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 500 Kč pro dospělého a 350 Kč pro studenta. Co je v ceně zahrnuto?

 • ubytování
 • strava (kromě páteční večeře)
 • společná cesta na místo
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek 350,- nebo 500,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 132020
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky

Seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek odpoledne se sejdeme v Praze a v neděli navečer se tam zase společně dopravíme. Informace upřesníme.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Josefovská 459, Adamov 679 04 (20 km severně od Brna)

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v pokojích na postelích a ve společenské místnosti (meditárně) na matracích. Na místě jsou toalety i sprcha s teplou vodou.

STRAVA: V pátek večer bude sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, šátek, přezůvky, a především TEPLÉ pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční večeři.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Zuzky: vikendy(at)tamjdem.cz, 605 173 740.

Těšíme se na setkání!

Podrobnosti

Zahájení:
9. 10. 0:00
Ukončení:
11. 10. 23:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce: