Akce již proběhla.

ZA DOBRÝ SKUTEK DOSTALI JSME DOBROU JEDENÁCTKU!

Letos se Tamjdem opět vrací do pivovaru v obci Chříč na Křivoklátsku, který renovuje nezisková organizace Propolis, z.s. Cílem skupiny přátel je vybudovat místo, kde se dobře žije a kde se lidé rádi setkávají.

Se skupinou 15 dobrovolníků jsme vyrazili během víkendu 2. - 4. října do Chříče, kam Tamjdem jezdí pomáhat již dlouhé roky a stejně jako v letech předchozích, i tento rok se Víkendovka velmi zdařila. Všichni jsme si ji užili, zaposilovali si a hodně se nasmáli.

Celý víkend nám počasí přálo, a tak jsme se mohli s nadšením pustit do stavby druhé chříčské samonosné zdi. Tato zeď bude základem pro terasovité záhony, které poslouží místním školákům. Budou se tu moci učit pěstovat zeleninu a bylinky, později zde vzniknou i včelíny..kdo ví, možná je budeme stavět na některé z dalších Víkendovek.

Práce byla jako obvykle opravdu tvrdá - nosili jsme kameny, vynášeli je do výšky a zdili zeď bez malty. Stavění zdi jsme se spolu s rozebíráním nedaleké ruiny a kácení náletových dřevin věnovali celý víkend. A že jsme se zdí pohnuli! Za víkend se zdvojnásobila a my jsme tak měli z odvedené práce opravdu radost.

A těžkou práci následovala zasloužená odměna – skvělé místní pivo a speciality od kuchaře Iva, který kdysi obdržel Michelin hvězdu, a my se mohli přesvědčit, že ji dostal právem.

Už teď se do Chříče opět těšíme!

Fotky, které pro nás nafotil Michal Turek, stojí za prohlédnutí:

Close Icon