fbpx
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Jak jsme čerpali energii ze SEVERU

6. 8. 2021 8. 8. 2021

V jednom z pozdních srpnových víkendů jsme se s devíti nadšenými dobrovolníky vydali z Prahy daleko na sever do Krkonoš seznámit se s fungováním místní environmentální a vzdělávací organizace SEVER a zároveň jim vypomoct s různými činnostmi v jejich centru DOTEK ještě než skončí léto.

Už v autobuse jsme se vzájemně seznámili a do Horního Maršova jsme přijeli v dobré náladě a víkendovém rozpoložení. Radost nám udělalo i útulného ubytování v místní škole a společná teplá večeře. Do víru DOBROvolničení jsme se vrhli v sobotu ráno, kdy nás ve škole vyzvedla přátelská koordinátorka Šárka a zasvětila nás do fungování organizace i do činností, s kterými jim můžeme vypomoct.

Menší skupinky dobrovolníků se pak v rozkvetlé zahradě pustily do budování vyvýšeného záhonu z proutí, skládání dříví na zimu a malování dekorací na dětském hřišti. Odpoledne jsme se vydali na procházku do lesů a luk okolo Maršova s malebnými výhledy na vesničku. Další den jsme dokončovali aktivity z předešlého dne a pak jsme se vydali na prohlídku stavby ekologického domu a blízkého kostela. Ještě před odjezdem jsme naposled vyběhli na kopec nad Maršovem pokochat se výhledem na poklidné kopečky a rozkvetlé stráně podhůří Krkonoš a zaposlouchat se do větru. Domů se nám odtud moc nechtělo.

Tak zase brzy na viděnou!

Autorka: organizátorka Víkendovky Barbora Hubená

Podrobnosti

Zahájení:
6. 8. 2021
Ukončení:
8. 8. 2021
Rubrika Akce:

Kdy jedeme?

6. 8. 2021 - 8. 8. 2021

Typ akce

#Víkendovka