Akce již proběhla.

VÍKENDOFFKA V KRKONOŠÍCH

Ruku na srdce... nemáš pocit, že tě teď mají ty naše chytré černé skříňky 📱 v hrsti víc než kdy dřív? Dopřáváš si pravidelný digitální detox? Možná máš na offline dny slabou vůli, možná jsi to ještě nevyzkoušel/a. 

Pokud chceš proŽÍT víkend v absolutní přítomnosti, dopřát si čas jen a jen pro sebe a ještě k tomu se něco naučit a poznat nové přátele, tak je VíkendOFFka pro tebe to pravé ořechové.

Buď na chvíli nedostupný/á. Vypni telefon a dobij pro jednou místo jeho baterek ty svoje. Pojeď s námi strávit víkend do přírody. Užij si ho bez spojení, ale ve spojení – se sebou samým a bezva partou podobně naladěných lidí na naší VíkendOFFce v Krkonoších.

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

Pustíš na chvíli z hlavy všechny povinnosti a věnuješ tenhle víkend jenom sobě. (kdy naposledy si něco takového udělal/a?) Budeš mít prostor se místo nad všemi svými „musím“ zamyslet nad svými „chci“, vyzkoušíš si mindfulness techniky a taky si odvezeš spoustu společných zážitků ze skupinových aktivit a her.

VÍKENDEM TĚ PROVEDE LEKTORKA MONIKA

Dobrodružná duše, která stopovala Evropou a donedávna byla naší skvělou koordinátorkou všech dobrovolnických akcí. Monika vystudovala Marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati a Andragogiku v Olomouci. Je to ale především kreativní bytost, kterou baví psát, hrát, fotit a vůbec cokoliv, do čeho může vložit kus svojí tvořivosti. Ve volném čase píše blog a nahrává podcasty. A všechny aktivity průběžně prokládá tancem.

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ?

  • ubytování na 2 noci v krásném prostředí Krkonoš,
  • plná penze (počínaje páteční večeří a konče nedělním obědem),
  • mindfulness aktivity a hry, výlet do okolí,
  • finanční podpora neziskovky Tamjdem a SEVER,
  • organizace akce,plno zábavy, nové kontakty, odpočinutí si od městského shonu a online světa, prima zážitky k nezaplacení.

Cestu si hradí každý sám. Můžeš se připojit ke skupinovému odjezdu i návratu. 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Účastnický poplatek je 2.400Kč.
Uzavření přihlášek je týden před akcí, 12. 11.

Jestliže chceš podpořit činnost organizace Tamjdem a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

  • Poplatek zaplať převodem na účet číslo 2800347714/2010,
  • variabilní symbol pro platbu je 2021,
  • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno,
  • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky,
  • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFO

SRAZ A DOPRAVA: V pátek se potkáme v Praze a vyjedeme autobusem směr Horní Maršov nebo se spolu potkáme až na místě. Podrobnosti ještě upřesníme.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Středisko Ekologické Výchovy SEVER,
Malá Ulička 89, Horní Maršov.

NÁVRAT: V neděli se v podvečer do Prahy zase společně vrátíme. Nebo každý po své vlastní ose.

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme ve Středisku Ekologické výchovy v naducaných peřinách ve vícelůžkových pokojích. Samozřejmostí je WC a sprcha v budově (společné sociální zázemí). Dům patří do jednoho ze sídel ekologického centra SEVER Horní Maršov. 

STRAVA: Po celou dobu akce bude pro vás připravena vegetariánská kuchyně (snídaně, oběd, večeře). Začíná se v pátek večeří.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), teplé a pohodlné oblečení, zimní bundu a boty na výlet, přezůvky. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy k poplatku nebo podmínkám účasti, zeptej se koordinátorky Zuzky: zuzana.loudova@tamjdem.cz, pro dotazy ohledně programu kontaktuj lektorku Moniku (monika.motanova@gmail.com, 728 712 996).

JAKÝMI OPATŘENÍMI REAGUJEME NA AKTUÁLNÍ SITUACI?: Zde se dočteš vše o aktuálně platných pravidlech pro účast na našich akcích v době pandemie.

JAK JE TO S PODPOROU NEZISKOVEK TAMJDEM A SEVER? 

Protože je v Tamjdemu naším cílem podporovat neziskovky, které dělají Česko lepším místem, vymysleli jsme kromě dobrovolnických akcí také tyto volnočasové, kde neziskovky podpoříš ne manuální prací, ale finančně - tím, že u nich budeš spát a jíst. 

A nás podpoříš svou účastí, zájmem a částí poplatku, která zaplatí naší práci s organizací akce. Získané prostředky můžeme pak použít na konání dobrovolnických akcí, kterých pořádáme až 25 ročně. 

A CO DÁL?

Máme pro tebe tipy na výlety po okolí. Na výlet bude určitě prostor (ať už se budeš chtít připojit ke skupině nebo si vyčistit hlavu sám/a mezi vrcholky hor). Pokud by sis chtěl/a víkend prodloužit a v překrásných Krkonoších se zdržet déle, určitě je to ve středisku SEVER možné zařídit. 

Renesanční kostel Nanebevzetí Panny Marie, Horní Maršov
Do konce září se v renesančním kostele koná výstava transcendentálních obrazů místního umělce z Trutnova, pana Vladimíra Součka. 

Kaple Narození Páně
Kaple se nachází kousek od boudy Večerka. Na přelomu tisíciletí byla z naprosté ruiny znovu postavena a vyzdobena náročnou, avšak trvalou technologii malbou do syrové omítky. Ve výjevu narození Páně kráčejí z levé strany krkonošští horalé a z pravé strany koledníci z celého křesťanského světa, v klenutém stropu je vykresleno 27 andělů.

Alběřická jeskyně a muzeum Vápenka
Celkem 6 km dlouhá trasa od Horního Maršova. Kde se můžeš projít 250m dlouhou jeskyní.

Rýchorský prales 
Sedm kilometrů od Horního Maršova se nachází Rýchorský prales (Dvorský les). V této významné přírodní rezervaci naleznete mnoho druhů chráněných rostlin. Najdete tady husté bučiny, zakrslé, pokroucené stromy, a vzácné byliny.

Křížová cesta na Starou horu
Jen 200m od infocentra Veselý výlet v Horním Maršově začíná historická křížová cesta, dnes osazená smaltovanými obrazy současného českého výtvarníka Aleše Lamra. Své návštěvníky zavede do osady Stará Hora, kde je k vidění nejzachovalejší soubor lidové architektury v Krkonoších.

Těšíme se na setkání!

Close Icon