Akce již proběhla.

V LODŽII JE ZASE O KUS VÍC PÍSKOVCOVÉHO CHODNÍKU

Již tradiční místo pro TAMJDEMácké víkendovky jsme navštívili i tentokrát začátkem června. Nezisková organizace Valdštejnské Imaginárium, jak už název napovídá, není jen obyčejnou neziskovkou, dějí se tu věci, o čemž se návštěvník přesvědčí např. návštěvou Lesa zakletých duší v lesním parku pod Lodžií.

Hned po příjezdu do Jičína jsme se společně vydali historickou lipovou alejí, která nás dovedla přímo k Lodžii. Na místě jsme byli vřele přivítání kastelánem, panem Vydrou. Dozvěděli jsme se o historii nejen této barokní památky, ale taky o všech různých akcích, festivalech a výstavách, které se zde pravidelně konají. Náš pracovní úkol byl jasně zadaný —  postavit pískovcový chodník kolem interaktivní dřevěné budky s tématikou Alberta z Valdštejna, "uf". Během necelých 2 dní se nám podařilo připravit terén pro výstavbu, navozit materiál včetně —  někdy i desítky kilo těžkých — kamenných kvádru a postavit chodník do první 1/4. Během výstavby jsme si vyzkoušeli i kamenickou práci, a sice osekávání kamenů do požadovaného tvaru.

V sobotu večer jsme se ještě vydali na místní vrchol Zebín a zakončili tento krásný den u ohně. V neděli před prací jsme prošli místní magický les a hledali zakleté duše v podobě ptačích budek. Po snídani nás čekalo již jen zaspárování chodníku, po kterém jsme ještě stihli úklid venkovních prostor u Lodžie. Rozloučili jsme se s nadšením přijet na podobnou akci znovu a tím vyzýváme i Tebe, abys příště jel/a s námi. Jak nám to šlo, se můžeš podívat na fotkách.

Close Icon