Akce již proběhla.

POKRAČOVALI JSME V OBROZENÍ VILDOVA MLÝNA

"Samým začátkem května jsme se vrátili do malebné Jistebnice, nedaleko od Tábora, abychom přiložili ruku k obnově Vildova mlýna a pomohli tak spolku Sedlecká v jeho misi.

Už od sobotního rána jsme s místními dobrovolníky začali s vyklízením mlýnice, kde na nás čekal hledání a výkop hlubokého kanálu pro náhon mlýnského kola. Zatímco jedna skupina se věnovala této archeologické činnosti, druhá natírala prostory budoucí kavárny a třetí skupina pomáhala při pokládání tašek na střechu.

Skutečně jsme tak pomáhali po celém mlýně, od střechy až po sklep. Den jsme zakončili nádherným výhledem na celé údolí z kostelní věže a grilováním.

Po pracovní sobotě následovala poklidně odpočinková neděle, užili jsme si výlet se zubry, zastavení u Čertova břemena, prohlídku vesnické památkové rezervace Ounuz a nechyběla ani řada příležitostí k dalším malebným výhledům do krajiny.

O práci i zábavu tak nebylo nouze a prožili jsme toho za ten jediný víkend opravdu mnoho. Zvláště bych pak vyzdvihl pohostinnost místních, díky kterým o nás bylo výborně postaráno jako nikde jinde, a proto se už těším, až se zase uvidíme." organizátor Honza

Close Icon