Akce již proběhla.

PRVNÍ MORAVSKÝ VÍKEND ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Od řádění tornáda uplynula řada týdnů, když ale vjedete do některé z postižených moravských vesnic, škod, které napáchalo si všimnete dřív, než stihnete vystoupit z auta. Některým domům stále chybí střechy, některé mají rozbitá okna a poškozené omítky, jiné ani nestojí… Zkrátka šikovných rukou se na místě uplatní nespočet a my se poslední srpnový víkend nabídli i ty naše.

Ve skupině deseti dobrovolníků jsme se v pátek odpoledne vydali do Mikulčic a v sobotu ráno už přešlapovali u stanu Charity. Posilněni buchtou a kafem nás tamní koordinátorky po skupinkách rozposlali do domovů místních a my se pustili do práce. Vykopávali jsme kmeny zarostlé do betonu, bořili pororozpadlé komíny, stavěli ploty, natírali krovy a škrábali i líčili zdi. Ale taky jsme během pracovních přestávek (s mírou 😊) koštovali místní slivovici a Stříbrný ryzlink, který jsme dostali jako poděkování za práci. A po práci si mimo fyzické svaly procvičili i ty mentální a odehráli několik kol krycích jmen.

Odjížděli jsme s pocitem poctivě odvedené a užitečné práce a s vědomím toho, že zařadit do kalendáře Tamjdemu dvě další moravské víkendovky byl správný krok. Pomoc na místě je stále potřeba a místní jsou za ni opravdu vděční. Nejen, že práce díky nim odsýpá několikanásobně rychleji, ale dobrovolníci na Moravě jsou pro místní také důkazem toho, že když je potřeba, dokážeme jeden druhému stále pomoci, i když nás často dělí nejen mnoho kilometrů, ale i různá povolání, zájmy či politické názory.

Byl to zkrátka dobře strávený víkend a já moc děkuju všem, kteří ho byli součástí. 😊

Close Icon