Akce již proběhla.

PŘIPRAVILI JSME MOTÝLÁRIUM NA LETOŠNÍ SEZÓNU

Na první letošní Víkendovku jsme se vydali na pomoc neziskovce Ochrana fauny ČR, která kromě aktivit na záchranu raněných a ohrožených zvířat v Hrachově provozuje také Motýlárium v krásném městečku Votice. 

Oblast je známá výskytem mnoha druhů stepní fauny a flory a bez adekvátní péče zarůstá dřevinami a zvířata odsud mizí. Předloni jsme odstraňovali náletové dřeviny, loni jsme obnovily pastvy koz, ovcí a poníků a letos nás čekala revitalizace motýlária a motýlí stepi.

Společnými silami jsme ze zelené džungle vysvobodili motýlí louku, step, jezírko a bylinkovou zahrádku, aby se motýli mohli začátkem července do svého domova vrátit. Dozvěděli jsme se, proč mizí motýli z naší krajiny a co můžeme udělat pro to, abychom je neztratili. Povídali jsme si o tom, proč přestává být naše příroda pestrá a proč jsou zákazy vstupu do přírodních rezervací mnohdy na škodu.

Stihli jsme podniknout i výlet do města na věž Václavku, zahrát si spoustu her a zazpívat si s kytarou. Už teď se těšíme, až se do Motýlária podíváme znovu!

Mrkni na fotky, jak nám to šlo:

Motýlárium ve Voticích je zkrátka skvělý tip na celodenní výlet, a to nejen za našimi českými motýly, ale také za novými informacemi, které si jen tak někde nepřečtete.

Close Icon