Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PŘIPRAVILI JSME MOTÝLÁRIUM NA LETOŠNÍ SEZÓNU

5. 6. 7. 6.

Na první letošní Víkendovku jsme se vydali na pomoc neziskovce Ochrana fauny ČR, která kromě aktivit na záchranu raněných a ohrožených zvířat v Hrachově provozuje také Motýlárium v krásném městečku Votice. 

Oblast je známá výskytem mnoha druhů stepní fauny a flory a bez adekvátní péče zarůstá dřevinami a zvířata odsud mizí. Předloni jsme odstraňovali náletové dřeviny, loni jsme obnovily pastvy koz, ovcí a poníků a letos nás čekala revitalizace motýlária a motýlí stepi.

Společnými silami jsme ze zelené džungle vysvobodili motýlí louku, step, jezírko a bylinkovou zahrádku, aby se motýli mohli začátkem července do svého domova vrátit. Dozvěděli jsme se, proč mizí motýli z naší krajiny a co můžeme udělat pro to, abychom je neztratili. Povídali jsme si o tom, proč přestává být naše příroda pestrá a proč jsou zákazy vstupu do přírodních rezervací mnohdy na škodu.

Stihli jsme podniknout i výlet do města na věž Václavku, zahrát si spoustu her a zazpívat si s kytarou. Už teď se těšíme, až se do Motýlária podíváme znovu!

Mrkni na FOTKY, jak nám to šlo! 

Motýlárium ve Voticích je zkrátka skvělý tip na celodenní výlet, a to nejen za našimi českými motýly, ale také za novými informacemi, které si jen tak někde nepřečtete.

Podrobnosti

Zahájení:
5. 6. 2020
Ukončení:
7. 6. 2020
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
,