PŘIPRAV BAROKNÍ LODŽII NA VELKOLEPÝ FESTIVAL WORLDFEST

Tahle unikátní a tak trochu magická jičínská památka za desítku let vyrostla z takové místní Popelky do pulzujícího srdce alternativní kultury, kam se sjíždí lidé z celé republiky. Je to naše velká srdcovka! Od roku 2013 jsme tam totiž s dobrovolníky byli už celkem čtrnáctkrát.

Začínali jsme vynášením sutí ze sklepení památky a časem se z nás stali poloprofesionální pokladači speciálních kamenných chodníků, však jsme taky kameny obložili celou vstupní stranu Čestného dvora Lodžie a zakopali pod jeden z nich náš vzkaz v lahvi pro budoucí generace. A protože Lodžie i s novou kavárnou už pár let funguje jako namazaný stroj a proudí sem zástupy návštěvníků, účastníků pestrých představení a překvapivých koncertů, přenesla se naše pomoc do blízkého lesa, který jsme už mnohokrát po zimě vyčistili a pomohli tak Lodžii připravit nové dřevo na otop, aby bylo všem při akcích teplo, měl se kde vařit čaj a péct buřty...


CO BUDEME DĚLAT?

Připravíme tuhle barokní památku na velkolepý pátý ročník LODŽIE WORLDFEST - festivalu world music, alternativní hudby a netradičního divadla, který se tam uskuteční první zářijový víkend. Co přesně to bude obnášet? Vysmejčit prostory památky, kostela i areálu, připravit zázemí a scény (=přenos nábytku), drobné opravy a možná ještě další práce, které budou potřeba, aby památka zazářila.

Zajímá tě, jaká akce se ve vysmejčené Lodžii uskuteční?
Podívej se, jak vypadal WORLDFEST 2020!

Jako dobrovolník se pak můžeš zapojit i přímo na festivalu, a užít si tak i program a nebo si festival užít naplno jako účastník a za přípravnou víkendovku získat slevu na vstupném!

DOPROVODNÝ PROGRAM

Dobrovolnická akce není jen o práci. A v Lodžii tuplem ne, tam o zážitky není nouze! Někdy dobrovolníci zažijí workshop linoryt, někdy třeba tajuplnou cestu Valdštejnovým lesem...Ale co netradičního si pro nás kastelán Jiří připraví tentokrát, to se necháme překvapit.

ČÍM BUDE TAHLE AKCE SPECIÁLNÍ?

Během víkendovky vzniknou záběry do našeho video medailonku, který chystáme o dopadu dobrovolnické práce na rozvoj českých neziskovek. Je to náš veliký projekt, který jsme si nadělili k desetiletému výročí, které příští rok oslavíme, a tak na tom začínáme pracovat už letos. Neboj, neznamená to, že budeš mít kameru neustále za zády nebo že do ní budeš muset mluvit, ale je pravděpodobné, že se ocitneš na některém ze záběrů. Ale až se jednou dostaneme do televize, budeš tam s námi, a to se vyplatí, ne?! 😁

CO MÁŠ JAKO DOBROVOLNÍK NA AKCI ZAJIŠTĚNO?
 • ubytování podle délky konání akce
 • stravu (kromě večeře v den příjezdu)
 • společnou cestu na místo (společná skupinová jízdenka nebo proplacená cesta na základě odevzdaných jízdních dokladů)
 • speciální připojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a leadera, který se o skupinu postará
 • nové kontakty, zajímavé životní zkušenosti a krásné zážitky k nezaplacení

Přečíst si taky můžeš obecné informace o účastnickém poplatku a storno poplatcích nebo o podmínkách účasti.

CHCEŠ JET TAKY?
 1. Založ si svůj dobrovolnický profil (o jeho výhodách i detailním postupu jeho vytvoření si můžeš přečíst tady)
 2. Ve svém účtu vyplň základní i podrobnější informace a adresu (abychom tě mohli pojistit a kontaktovat)
 3. Pak si zde v pozvánce jednoduše v pravém panelu vyber výši účastnického poplatku dle svých možností a přihlas se na akci.
 4. Pokud si předem svůj účet nevytvoříš, vytvoří se ti automaticky registrací na první akci. Na e-mail ti přijde potvrzení a výzva k vytvoření hesla.
 5. Odteď už pro tebe bude přihlašování na akce úplná hračka - bez dalšího vyplňování formulářů. Do svého účtu se pak kdykoliv přihlásíš pomocí ikonky vpravo nahoře na stránce - tam své údaje můžeš také kdykoliv upravovat.
PRAKTICKÉ INFORMACE
SRAZ A DOPRAVA:

v pátek 26. 8. se před 17. hodinou sejdeme v Praze Černém mostě a vyrazíme společně do Jičína. Klidně naskoč po cestě a nebo doraz na místo po své ose. V neděli 26. 8. se kolem 15. hodiny vydáme společně na cestu zpátky.

ADRESA KONÁNÍ AKCE:

Jičín - Sedličky 4, 506 01

UBYTOVÁNÍ:

Spát budeme v bytě na matracích ve svých spacákách.

STRAVA:

V pátek večer se podělíme o dobroty, které si dovezeme. Po zbytek víkendu bude o jídlo postaráno.

CO S SEBOU:
 • věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.)
 • přezůvky
 • spacák
 • pracovní oblečení
 • nepromokavé boty nebo klidně holínky
 • páteční večeři
KONTAKT

Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se organizátorky Zuzky na: zuzana.loudova@tamjdem.cz

Těšíme se na setkání!


Close Icon