Akce již proběhla.

POSTAVILI JSME VOLIÉRU VEVERKÁM!

V šestičlenné skupině jsme ve středu odpoledne sedli na vlak a vyrazili směr Třeboň, kde naši partu doplnili ještě poslední dva odvážlivci a pak už jsme v plném počtu vkročili mezi zvířecí obyvatele záchranné stanice. Labutě, husa, liška, vydry, hadi, všemožné druhy ptáků... přivítat se s námi přišel taky ředitel stanice Honza. Spaní jsme záhy rozložili ve stylovém teepee, kde nás první večer uspávalo teplo z rozdělaného ohně.

Další den už jsme se pustili do práce. Stavění voliéry pro veverky znamenalo pečlivě naměřit dřevěné rámy, nařezat je, natřít, sešroubovat a následně na ně vyměřit, nastříhat a přibouchat pletivo. Hotové obdélníky s pletivem se pak usazovali do ocelové konstrukce voliéry a nám pod rukami pomalu (velmi pomalu :)) začalo vznikat výsledné dílo.

Po práci jsme objevovali krásy města Třeboně. Tak schválně, víte, ve které pivnici mají v záchodové míse Babiše? Honza vám to na příštím workcampu určitě rád prozradí a jistě vás neochudí ani o prohlídku místního pivovaru a ochutnávku místního piva Regent.

Prohlédni si krásné fotky našeho fotografa Michala Turka zde:

Close Icon