Akce již proběhla.

POSLEDNÍ ŘÍJNOVÝ VÍKEND PATŘIL PORTA COELI

Na konci října jsme se s početnou skupinou 25 dobrovolníků vydali do Tišnova, kde jsme strávili víkend v areálu kláštera Porta Coeli (v překladu Brána nebes). Spolek Hojnost, který působí v Tišnově, se v klášteře Porta Coeli mimo jiné snaží obnovit staré ovocné sady a pomáhá při rekonstrukci kláštera. 

Celá víkendovka probíhala ve velmi příjemném duchu, se skvělou partou DOBROvolníků a za nádherného slunečního počasí. Společnou akci jsme zahájili v pátek večer seznamovacími hrami a hostinou, která se protáhla až do hluboké noci.
Kromě zábavy, která na dobrovolnické akci rozhodně nesmí chybět, jsme během soboty stihli odvést i spoustu práce: hrabání listí, moštování, výroba dřevěných kůlů, tvorba vyvýšených záhonů, zpracovávání půdy pro záhony, sázení/odstranění stromů, sběr jablek atp. A jelikož relaxovat se nemusí jen v posteli, dost jsme si užili i válení se v hromadě spadaných listů

 🍂
Byli jsme tak šikovní, že na neděli již nezbyla žádná práce  (v klašteře se v neděli pracovat nesmí), a tak jsme se vcítili do rolí turistů - prohlédli si areál kláštera, jehož historie se píše už od 13. století, užili si procházku na horu Květnice a po návratu nás čekal výtečný veganský oběd. Vůbec se nám nechtělo odjíždět z magického a klidného prostředí, a tak jsme si říkali, že příští rok přijedeme znovu.

Autorka: Vilena Taraskina
Organizátorky Víkendovky: Bára Zapletalová a Vilena Taraskina

FOTO Michal Turek
Close Icon