fbpx
Načítám Akce

« Všechny Akce

POMOZ LIDEM PO TORNÁDU

Pomoc na Moravě

27. 8. 2021 29. 8. 2021

Od živelné katastrofy, která vzala domov mnoha moravským rodinám, uplynulo už několik týdnů. Vlna solidarity, která se zvedla napříč Českem, místním pomohla přečkat první těžké dny. Většina sutin už je odklizena a střechy (alespoň provizorně, protože řemeslníků je nedostatek) zakryty. Obce se ale z následků tornáda budou zotavovat ještě dlouhé měsíce a dobrovolníků, kteří jim nabízí svou pomoc, na místo jezdí čím dál méně. Proto jsem se rozhodli, že se společně vydáme do postižené oblasti a pomůžeme tam, kde bude zrovna nejvíce potřeba.

CO BUDEME DĚLAT?

Všechno, co bude potřeba a co bude v našich silách. Podle vlastních schopností a sil budeme vysbírávat a zametat úlomky, čistit cihly, vyvážet kolečka suti, rozebírat poškozené zdi nebo asistovat řemeslníkům. Náplň naší práce se bude odvíjet od domluvy s místními koordinátory. Ti mají přesné informace o potřebách postižených rodin a pomohou nám efektivně směřovat naši pomoc.

Velmi oceníme účast každého, kdo se rozhodne věnovat svůj volný čas pomoci v postižené oblasti. Obzvláště pak silných, manuálně zručných mužů, kteří mají zkušenosti s řemeslnou prací.

CO BYS MĚL/A VĚDĚT

Víkendovka na Moravě není klasická Tamjdem Víkendovka. Cítíme velkou potřebu vydat se do postižené oblasti pomoct a zároveň nejsme zatím schopni poskytnout ti mnoho podrobnějších informací. Proč tomu tak je? Musíme být připraveni operativně reagovat na aktuální potřeby postižených obcí, a proto až s blížícím se datem Víkendovky upřesníme, kam přesně se vydáme a kde vznikne naše zázemí pro přespávání. Nečekej žádný luxus, na Moravu jedeme makat, protože věříme, že je to potřeba a že tam můžeme být opravdu užiteční. ❤️

To, že se nejedná o klasickou Víkendovku zároveň znamená, že po tobě nevyžadujeme platbu účastnického poplatku a zároveň ti nebudeme hradit dopravu na místo akce ani stravu v jejím průběhu. S dobrovolnickým pojištěním zdarma nicméně počítat můžeš, rádi ho pro tebe zařídíme.

Chceš se společně s námi organizovaně vydat pomoct do postižené oblasti?

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Je u této Víkendovky zcela dobrovolný. Pokud bys cítil/a, že naši práci chceš finančně podpořit, budeme za to moc rádi, není to však podmínkou účasti. Jen tě prosíme, abys nás v případě, že se přihlásíš a následně se nebudeš moct zúčastnit s předstihem informoval/a – je pro nás důležité vědět, s jakým počtem dobrovolníků můžeme počítat.

  • pokud bys rád/a podpořila naši činnost můžeš tak učinit na účtu číslo 2800347714/2010
  • jako variabilní symbol pro platbu prosím uveď 142021
  • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno

JAKÝMI OPATŘENÍMI REAGUJEME NA AKTUÁLNÍ SITUACI?

Zde se dočteš vše o aktuálně platných pravidlech pro účast na našich akcích v době pandemie.

MÁŠ NĚJAKÉ DOTAZY?

Zeptej se koordinátorky Monči na: monika.motanova@tamjdem.cz, 728 712 996

Těšíme se na setkání!

Podrobnosti

Zahájení:
27. 8. 2021
Ukončení:
29. 8. 2021
Rubrika Akce:

Kdy jedeme?

27. 8. 2021 - 29. 8. 2021

Typ akce

#Víkendovka