Akce již proběhla.

POMOHLI JSME ZUŠ OPEN V NERATOVĚ

O víkendu na přelomu května a června jsme měli pěkně napilno. Ve skupině 16 dobrovolníků jsme odpracovali ohromných 128 hodin dobrovolnické práce. Často pracujeme hodně rukama, tentokrát jsme ale pomáhali s produkcí jedné z akcí festivalu ZUŠ Open. Kde jinde bychom k tomu měli lepší příležitost než v Orlických horách a našem oblíbeném Neratově.

ZUŠ Open je festivalem, na kterém hrají studenti základních uměleckých škol a my jsme tak měli možnost kulturně prožít hezký víkend a poznat několik stovek nadaných hudebníků z Královehradeckého kraje. Hudbou byla v Neratově oživena celá sobota na návsi i v kostele. Naše práce spočívala zejména v koordinaci parkování na třech místech. Na akci přijely stovky aut, několik autobusů, motorky, kola a kdoví jaké další dopravní prostředky. Aby se tam všichni vešli, nemuseli chodit na koncerty z velké dálky a žádné auto nezůstalo zablokováno, byli jsme na akci právě my, abychom takovým situacím předešli. Ale nezůstalo jen u toho. Na koncerty v kostele jsme pomohli rozložit lavičky a dvě party se také pustili do pletí skalky u podia a záhodnů v zahradnictví. Ti šikovní z nás si také vyzkoušeli sázení květin. A jak to bývá na Víkendovkách (a u té v Neratově obzvláště), byl i čas na volnočasové aktivity – v tomto případě se jednalo o exkurzi v pivovaru, který se na místě nedávno otevřel, povídání o historii Neratova, kostela a aktivitách Sdružení Neratov, procházku k nedalekému opuštěnému kostelu, konzumaci dobrot z místní hospody (a zejména místního ovocného piva, které bylo opravdu úžasné) a v neposlední řadě také o prohlídku kostela a poslech bezmezného množství skvělých koncertů na živo.

Větší pohodu než na Víkendovce v Neratově nehledej… a i proto příště jeď s námi!

Také bychom chtěli poděkovat všem dárcům z loňské dárcovský výzvy Giving Tuesday 2018, protože i díky vám jsme na Víkendovku mohli vyjet.

Close Icon