Akce již proběhla.

POMOHLI JSME OVOCNÝM SADŮM KLÁŠTERA NA JIŽNÍ MORAVĚ

První Tamjdemácká zimní Víkendovka roku 2019 je za námi! A opět jsme ji zvládli na jedničku! Tentokrát jsme se vydali na nádherné místo s ještě úžasnějším jménem – Porta Coeli (Brána Nebes), které se nachází nedaleko Tišnova, v Předklášteří. Zúčastnilo se jí 13 dobrovolníků a dohromady jsme odpracovali 91 hodin práce.

Během krásného sobotního dne jsme dostali za úkol pomoci se zvelebením ovocného sadu a zahrady, které patří klášteru. Většina z nás proto sbírala a stříhala větve náletových dřevin, jejichž pálením jsme vyráběli směs na ekologické hnojení. Menší, ale odvážná, skupinka pracovala usilovně na rozebírání a likvidaci starého skleníku. Jako poděkování za pomoc pro nás náš skvělý a štědrý hostitel Tomáš zorganizoval na nedělní ráno prohlídku baziliky a kláštera Porta Coeli a procházku po Tišnově a okolí. Naši Víkendovku jsme ukončili chutným veganským obědem, který nám připravil, tak jako celý víkend, náš nový kamarád Salvatore z Itálie. Jednoduše skvělý způsob jak strávit víkend!

Děkujeme všem dobrovolníkům za skvělou práci a Michalovi za fotky! 

Také bychom chtěli poděkovat všem dárcům z loňské dárcovský výzvy Giving Tuesday 2018, protože i díky vám jsme na Víkendovku mohli vyjet.

Tuto akci jsme dále zrealizovali i díky Nadačnímu fondu Avast, který v období 06/2018 až 06/2019 podpořil náš projekt „Tam jdem na pomoc českým neziskovkám“. Děkujeme!

Close Icon