Akce již proběhla.

POMÁHALI JSME V ZÁCHRANNÉ STANICI

První říjnový víkend se 6 dobrovolníků vydalo do Třeboně do záchranné stanice pro divoká zvířata. Díky Honzovi Novému jsme se dozvěděli, že zvířata už sama vědí, kde jim pomůžou a někdy přijdou či přiletí rovnou do stanice.
My sami jsme viděli zatoulané koťátko, které přišlo do stanice a odešlo za chvíli s jednou z návštěvnic, která si ho adoptovala. Některá zvířata se po ošetření do volné přírody vrátit nemohou, a tak jsme jim budovali novou voliéru - klasické práce na vyvětrání hlavy - natírání latí a přidělávání pletiva. Poznali jsme také všechny obyvatele stanice - srnečka Bambi, slepou volavku, lišáka Árona a mnoho dalších.
Ke stanici patří i přírodní zahrada, kde jsme ochutnali tzv. jedlé plevele a při večerní přednášce nám Honza ukázal, co jsou největší pasti moderního světa pro divoká zvířata a jak například jednoduchá změna sloupů vysokého napětí ochrání dravce a další ptáky. V neděli jsme si prošli ještě krásnou Třeboň až ke Schwarzenbergské hrobce a díky nefunkčnímu klíči jsme si prodloužili víkend o 2 hodiny a stihnuli ještě zajít na pivo Březí Koza, než nám Honza vysvobodil batohy.
O zážitky rozhodně nebyla nouze a příští rok určitě do Třeboně zase vyrazíme!

Autor: organizátorka Víkendovky Petra Hradcová

Close Icon