Akce již proběhla.

OSTROV PŘÍRODY: PODZIMNÍ RADOVÁNKY I ÚKLID

5 dětí, 4 dospělí a 47 hodin dobra – to byl víkend plný dobrovolnické práce, dětského smíchu a radovánek.

Do Lesního klubu Ostrov přírody jsme se opět vrátili více než rádi. A tak v páteční večer do oázy na Bojišti v Trutnově postupně doráželi Ema s Petrou, Ája s Veronikou, Lee a Ben s Kateřinou a Emily se Zuzkou.

A už od začátku bylo vidět, že to bude víkend vskutku krásný. Počasí vyšlo na jedničku, práce nám šla od ruky a ještě zbyl čas na radost a zábavu. Sobotní ráno a dopoledne jsme strávili přípravami a pomocí při organizování Podzimní komunitní slavnosti (příprava blešího trhu, polévky, značení úkolů atd.). Odpoledne jsme se věnovali úpravám prostor lesního klubu (záhony, hrabání listí, sekání dříví atd.) a taky došlo na 2 vycházky do okolí. A co teprve děti a jejich radovánky na bahnitém kopci a lanech. A k tomu všemu se nám o radost také postarala více než živá ovečka, která prostě ve své ohradě být nechtěla. Den jsme zakončili kouzelnickým vystoupením Bena a tak nám po odjezdu pár účastníků v sobotní večer nebylo tak smutno.

Nedělní dopoledne jsme strávili hrabáním listí a uklízením prostor nejen po slavnosti, ale i po naší návštěvě.

Víkend to byl jak malovaný a jak řekla jedna naše 8letá skvělá menší dobrovolnice Ema: „Je to taková týmová spolupráce“. DĚKUJEME všem menším i větším dobrovolníkům za vaši DOBROpráci a radost z ní.

Tuto Víkendovku jsme zrealizovali díky Nadačnímu fondu Avast, který v období 06/2018 až 06/2019 podpořil náš projekt „Tam jdem na pomoc českým neziskovkám“. Děkujeme!

Close Icon