Akce již proběhla.

Návštěva Prahy s Tamjdem aneb smysluplná práce a komunitní večeře

Tým mezinárodních 21 dobrovolníků (studentů a profesorů) dorazil z USA do Prahy nejen kvůli její proslulé kráse, ale také aby podpořil neziskový sektor v ČR.

V pondělí 27. 5. 2019 dorazila 21 členná skupina i s naší organizátorkou Vilenou do zahrady Společnosti – E, aby tak svými 44 dobrovolnickými hodinami podpořil další rozvoj Aranžérie – květinové dílny. Díky jejich smysluplné práci začala zahrada ještě více vzkvétat.

Čím vším dobrovolníci zahradu zkrásnili:

  • natřeli ploty;
  • umyli okna a dveře;
  • natřeli prostory záhonů;
  • provedli celkový úklid zahrady včetně odstraňování plevele.

Dobrovolníci se mohli v rámci odpoledne také velmi podrobně seznámit s tím, co vše nezisková organizace dělá, v jakých oblastech a jakou formou kde pomáhá a proč je pro ně právě takováto manuální pomoc velice přínosná.

Po krásném odpoledni v zahradě se celá skupina dobrovolníků přesunula do prostor Fair Food Bistra, které zde nejen díky majitelce Lele vytvořilo skvělou atmosféru pro zajímavý večer.  I díky našemu organizátorovi Petrovi se komunitní večeře nesla ve velice příjemném „mezinárodním“ duchu. Servírovali se jídla jako Charčo, Iberia, pomazánka z riccoty či řepová pomazánka, která si studenti a profesoři v začátku večera také sami připravili.

A jak vidí samotnou akci Společnost E/Aranžérie:

„Tisíceré díky organizaci Tamjdem za zajištění dobrovolníků na výpomoc na naší zahradě i v domě. Velký dík patří i všem dobrovolníkům – občanům USA, kteří v Praze studují či lektorují. Jsme velmi vděční a inspirovaní všemi, kteří tu s námi byli!“

Děkujeme moc všem dobrovolníkům z USA ze Study Abroad Association za jejich smysluplnou a potřebnou práci a pevně věříme, že si pobyt v Praze i díky Tamjdem užili.

Jak celý zajímavý, mezinárodně laděný půlden se studenty a profesory v Praze  probíhal obrazově se můžete podívat v našem FB albu:

Close Icon