NAUČ SE ZÁKLADY SEBEOBRANY S PROFÍKEM

Zveme tě na další z našich #víkendů trochu jinak!

Možná si říkáš, co mají společného téma sebeobrany a Tamjdem? Akcí pokračujeme v propojování veřejnosti a neziskovek, a v jejich samotné podpoře na jedné straně, a v rozvoji nabídce příležitostí ke všestranému osobnímu růstu skrze workshopy mladých lektorů na straně druhé.

Tentokrát jsme zvolili toto pro nás exotické, ale strašně lákavé téma!
A to proto, že...
Kdo kdy neslyšel rady od rodičů a svých blízkých jako třeba nechoď přes park, tmavou ulicí, v blízkosti zaparkovaných aut..., hlídej si pití nebo dávej si pozor na věci...
Ale už neříkali, co dělat, když potkáme ty, před kterými varovali. 

Chceš se dozvědět něco o základech sebeobrany? Víkendový workshop se zkušeným lektorem tě akční formou naučí, na co si dát pozor a jak v případě nebezpečí jednat.

CO TĚ ČEKÁ? 
 • V pátek se po první společné večeři seznámíme mezi sebou, a zmapujeme zkušenosti, které s tématem máme. Pokračovat budeme volnou zábavou či hraním společenských her. Těšit se můžeš i na představení lektora, Tamjdemu i místa, kde budeme trávit víkendový workshop. 
 • V sobotu se budeme věnovat naplno workshopu - seznámíš se se základy reálné sebeobrany a zkusíš si techniky boje beze zbraně, ale i s improvizovanými zbraněmi v různorodých situacích.
 • Workshop je postaven na zásadách sebeobrany založené na reálných možnostech a podmínkách (reality based self defence). Jedná se o specifický bojový systém, jehož cílem je zvýšit úroveň osobní ochrany jednotlivce. Není snahou o propagaci některého určitého stylu nebo o dosažení vysoké sportovní úrovně. Jde o konečný výsledek – zvítězit nad útočníkem a přežít ve zdraví potencionálně nebezpečnou situaci.
 • Součástí workshopu jsou nejen bojové aplikace, ale i verbální a neverbální komunikace (síla hlasu, řeč těla, atd.), stupnice použití síly, či řešení situace po incidentu, preventivní opatření vůči napadení, atd.
 • Naučíš se tedy, jak samotnému střetu předejít, případně ho za použití nutné obrany vyřešit.
 • Nedělní dopoledne věnujeme opakování naučeného, zhodnocení akce a víkend zakončíme společným obědem a v případě zájmu můžeme pokračovat výletem do okolí a třeba i na Sněžku.
 • Čas budeme trávit na čerstvém vzduchu v krásné krkonošské přírodě a v záloze máme i vnitřní prostory pro případ špatného počasí.
PRO KOHO JE AKCE URČENA?
 • Každý účastník by měl mít chuť na vlastní kůži všechno zkoušet, trénovat a cvičit...
 • Hlavní je se nestydět, nebát se a užívat si společnou zábavu, radost z pohybu a učení se něčemu novému.
ÚČASTNICKÝ POPLATEK A PŘIHLÁŠKA
 • účastnický poplatek je 4 500,-
 • kapacita je omezená na 12 účastníků
 • PŘIHLÁŠKU ODEŠLI přes tlačítko vpravo na stránce
 • DEADLINE na přihlášení je 14. 7. 2022
CO JE V CENĚ ZAHRNUTO?
 • unikátní ubytování v krásné budově bývalé barokní fary Dům DOTEK v Horním Maršově v Krkonoších (od pátka do neděle)
 • plná penze z lokálních a českých produktů (počínaje páteční večeří a konče nedělním obědem)
 • profesionální workshop sebeobrany s jedním zkušeným lektorem
 • celková organizace akce
 • finanční podpora neziskovky Tamjdem a SEVER
 • odpočinek, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení
 • dopravu na akci si hradí každý sám (můžeš se připojit ke skupinovému odjezdu i návratu - přímý spoj Praha - Horní Maršov)
JAK JE TO S PODPOROU NEZISKOVEK TAMJDEM A SEVER? 

Protože je naším cílem podporovat neziskovky, které dělají Česko lepším místem, vymysleli jsme kromě dobrovolnických akcí také tyto seberozvojové nebo vzdělávací. Díky nim tak s námi podpoříš různorodé organizace ne manuální prací, ale finančně - tím, že u nich budeš spát a jíst. S námi tě nikdy nečeká ubytování ve 4* hotelu, ale právě v jedné z milých českých neziskovek. V tomto případě je to neziskovka SEVER - Středisko ekologické výchovy v Horním Maršově, která Dům DOTEK provozuje.

… no a nás podpoříš svou účastí, zájmem a částí poplatku, který zaplatí naší práci s organizací akce. Získané prostředky dále použijeme na realizaci letošních dobrovolnických akcí po celém Česku.

PRAKTICKÉ INFO
SRAZ A DOPRAVA

V pátek odpoledne se potkáme v Praze a vyjedeme autobusem směr Horní Maršov. Nebo můžeš jet na místo po vlastní ose a potkáme se až na místě. Podrobnosti ohledně času odjezdu ještě upřesníme.

ADRESA KONÁNÍ AKCE

Horská 175, Horní Maršov

NÁVRAT

V neděli se v podvečer zase společně vrátíme do Prahy. Nebo opět každý svým způsobem.

UBYTOVÁNÍ

Spát budeme na unikátním místě - v bývalé faře, kterou ekocentrum SEVER přetvořilo na multifunkční Dům DOTEK (Dům obnovy tradic, ekologie a kultury). Na místě jsou vícelůžkové pokoje s postelemi s lůžkovinami a každý má své sociální zařízení a malou kuchyňskou linku. 

STRAVA

Po celou dobu akce bude bude zajištěna pestrá strava připravená z lokálních nebo českých produktů přímo na DOTEKU (snídaně, oběd, večeře). Začínáme páteční večeří a končíme nedělním obědem. V případě potřeby je možné stravu přizpůsobit (vegetariánská, veganská, bezlepková, bezlaktózová..)

CO S SEBOU

Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), přezůvky, pohodlné sportovní oblečení na dvoudenní workshop - podle počasí, s možností využít uvnitř i venku. Můžeš přivést vlastní hru pro volné chvíle.

KONTAKT 

Víkendem tě bude provázet lektor Tomáš Platil.

V případě jakýchkoliv dotazů na akci se prosím obracej na Míšu Škorničkovou.

Michaela Škorničková
koordinátorka vzdělávacích aktivit
michaela.skornickova@tamjdem.cz
+420 608 252 783

Těšíme se na krásný společný víkend!

Těšíme se na setkání!

Close Icon