Načítám Akce

« Všechny Akce

KRÁLOVSKÝ ÚKLID ZÁMECKÉHO PARKU

18. září 2020 20. září 2020

Zámek ve Veselí nad Úhlavou ze druhé poloviny 19. století byl postaven na místě, kde původně stála historická tvrz. Přesto, že je zámek kulturní památkou s velice zajímavou pohraniční historií, se na něm viditelně podepsal čas a dnes je zchátralý. Vzbudit ho k životu se dnes daří zejména místnímu spolku Tvrz Veselí.

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?

Pustíme se do podzimní údržby zámeckého parku. Na místě je několik spadlých stromů, které je třeba uklidit, aby nebránily údržbě parku. Čeká nás tedy práce se dřevem, venku, v přírodě, a to za každého počasí. Kromě údržby parku bude pokračovat ve vyklízení sutin ze zámku, takže se o víkendu pořádně zapotíme! Těšit se můžeš na čaj a jídlo uvařené na
ohni

Když budeme mít štěstí, spatříme v okolí zámku i místní obyvatele – bobry. Členové spolku, možná za doprovodu místních pamětníků, nám poví více o bohaté historii místa, ale i organizace a podíváme se i do zámku. Po práci se můžeme vydat na procházku na poutní místo Dobrá voda u Pocinovic nebo na rozhlednu sv. Markéty, ze které je krásný výhled na Šumavu.

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 500 Kč pro dospělého a 350 Kč pro studenta. Co je v ceně zahrnuto?

 • ubytování
 • strava (kromě páteční večeře)
 • společná cesta na místo
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty, odpočinutí si od městského shonu a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK 

Poplatek pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek 350,- nebo 500,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 102020
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ A DOPRAVA: Společný odjezd v pátek z Prahy, místo a čas upřesníme.

NÁVRAT: Společný příjezd v neděli do Prahy, místo a čas upřesníme.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Veselí 2, 340 21 Janovice nad Úhlavou.

UBYTOVÁNÍ: Ubytováni budeme v pokojích na postelích a na matracích a ve společenské místnosti na matracích. Na místě jsou toalety i sprchy s teplou vodou. Budeme spát u jednoho ze členů Spolku v domě.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i v sobotu dopoledne).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, baterku nebo čelovku, teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé), plášťenku, menší cestovní batoh na svačinu a vodu a další osobní věci, budeme cestovat mezi zámkem a místem, kde budeme ubytovaní. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční večeři.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Zuzky: vikendy(at)tamjdem.cz, 605 173 740.

Těšíme se na setkání!

Podrobnosti

Zahájení:
18. září
Ukončení:
20. září
Rubrika Akce:
Štítky Akce: