Akce již proběhla.

ZAŽIJ VÍKEND V KLÁŠTEŘE PORTA COELI

Už jsi někdy strávil/a noc v klášteře, jehož historie se píše už od 13. století?
Láká tě poznat historii kláštera, zažít tamní atmosféru, projít se pro starých jablečných sadech, navštívit kostel v noci...? Staň se dobrovolníkem a všechny tyto přání se ti mohou splnit na víkendovce v Porta Coeli!

Podívej se, jak jsme v roce 2020 zpřístupňovali starý sklep nebo na poslední akci roku 2021 plnou listí.

CO BUDEME DĚLAT?

Čeká nás práce na čerstvém vzduchu. Zapojíme všechny svaly na těle při čištění jablečných sadů od větví, které budeme házet na hromadu. Budeme také stavět kůly a čistit okolí od vandalů. Cílem je čistit a obnovovat staré jablečné sady na Tišnovsku. Po fyzicky náročnější práci nás čeká kreativní a odpočinková činnost - společně přichystáme prezentaci o dobrovolnictví na muzejní noc, kterou v sobotu večer zažijeme.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Víkendovka rozhodně nebude jen o práci. Dozvíš se o historii cisterciáckého kláštera Porta coeli, podíváš se i do jeho prostor a určitě tě nemine ani návštěva klášterního pivovaru či kavárny. Navíc tě v sobotu čeká veliký zážitek v podobě MUZEJNÍ NOCI, a to znamená speciální příležitost zažít místní kostel v noci.
V neděli se pak společně vydáme na výlet do okolí.

CO MÁŠ JAKO DOBROVOLNÍK NA AKCI ZAJIŠTĚNO?
 • ubytování podle délky konání akce
 • stravu (kromě páteční večeře)
 • společnou cestu na místo (společná skupinová jízdenka nebo proplacená cesta na základě odevzdaných jízdních dokladů)
 • speciální připojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a leadera, který se o skupinu postará
 • nové kontakty, zajímavé životní zkušenosti a krásné zážitky k nezaplacení

Přečíst si taky můžeš obecné informace o účastnickém poplatku a storno poplatcích nebo o podmínkách účasti.

CHCEŠ JET TAKY?
 1. Založ si svůj dobrovolnický profil (o jeho výhodách i detailním postupu jeho vytvoření si můžeš přečíst tady)
 2. Ve svém účtu vyplň základní i podrobnější informace a adresu (abychom tě mohli pojistit a kontaktovat)
 3. Pak si zde v pozvánce jednoduše v pravém panelu vyber výši účastnického poplatku dle svých možností a přihlas se na akci.
 4. Pokud si předem svůj účet nevytvoříš, vytvoří se ti automaticky registrací na první akci. Na e-mail ti přijde potvrzení a výzva k vytvoření hesla.
 5. Odteď už pro tebe bude přihlašování na akce úplná hračka - bez dalšího vyplňování formulářů. Do svého účtu se pak kdykoliv přihlásíš pomocí ikonky vpravo nahoře na stránce - tam své údaje můžeš také kdykoliv upravovat.
PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ A DOPRAVA:

Sejdeme se v pátek 20. 5. odpoledne v Praze na Hlavním nádraží a vyrazíme společně vlakem na místo (vlak nám odjíždí v 15:59). V neděli se opět vrátíme společně do Prahy. Můžeš se s námi setkat i přímo na místě nebo přistoupit po cestě, pokud se ti to hodí.

ADRESA KONÁNÍ AKCE:

Porta Coeli 1001, 666 02 Předklášteří

UBYTOVÁNÍ:

Spát ale budeme ve společné místnosti NA VLASTNÍCH KARIMATKÁCH VE SPACÁCÍCH. Na místě je suchý záchod a venkovní solární sprcha. (V případě nutnost ale možnost využít i klasickou sprchu v zázemí, kde jsou momentálně ubytování uprchlíci z Ukrajiny)

STRAVA:

V pátek večer bude sdílená večeře - sníme vše, co jsme si přivezli a podělíme se s ostatními. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné - chleby s pomazánkou, po sobotní práci večeře, kterou nám lidé z Ukrajiny, kterým klášter poskytuje střechu nad hlavou. A bude taky táborák!

CO S SEBOU:

Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák a karimatku, přezůvky, pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Hudební nástroje všeho druhu vítány! :-) Nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT

KONTAKT
Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se organizátorky Janči: valouchovajana99@seznam.cz

Těšíme se na setkání!

Close Icon