Akce již proběhla.

DEN V ParaZOO, KTERÝ POMOHL

Jaké to je vypouštět sovy nebo krmit vydry a dravce? To všechno jsme si vyzkoušeli v rámci dobrovolnického dne ve vlašimské ParaZOO, kde je ubytováno přes 40 zvířecích obyvatel, kteří by z různých důvodů nepřežili ve volné přírodě, a tak našli svůj domov tady.

V ParaZOO je o zvířata znamenitě postaráno, čemuž lehce dopomohla také naše devítičlenná dobrovolnická skupinka, která dopoledne strávila čistěním ptačích voliér a odpoledne se posilněná vynikající místní pizzou vydala na vylepování ochranných značek na skla ve výběhu vyder – černé body rozmístěné v mřížce 10x10 cm jsou dle ornitologů nejefektivnější ochranou ptactva a fungují ještě lépe než jejich běžně vylepované černé siluety.

Potom přišla na řadu nezábavnější část – místní ošetřovatel zvířat Michal nás vzal na krmící kolečko a my tak mohli sledovat, jak krmí mývala nebo kočku divokou a taky mu asistovat třeba při krmení krkavce nebo kuny lesní – která ještě před tím, než stihla sníst svůj příděl kuřat zvládla taky ukořistit kousek gumové rukavice. Celý den jsme si moc užili a odjížděli s dobrým pocitem z pomoci, spoustou nových zážitků i vědomím, že jsme na místě nebyli naposledy a rádi se tam znovu vrátíme, ať už jako dobrovolníci nebo „pouze“ návštěvníci –obě varianty určitě stojí za to. 😊

Autor: organizátorka Jednodenky Monika Motanová

Close Icon