Akce již proběhla.

CWMLLYNFELL TRUFFLE VON VYŠEHORKY

V půli června jsme vyrazili pod Jeseníky do Vyšehorek, abychom pomohli místnímu spolku Ryzáček s pracemi v areálu jejich hyporehabilitačního centra.

Víkendovka to byla zatím jedna z nejnáročnějších, jelikož nás čekalo dle předpovědi sice slunečné, ale na práci venku velmi teplé a vyčerpávající počasí. Než jsme se pustili do práce, seznámili jsme se s činností spolku a možnostmi práce s koňmi v různých formách terapie, ale hlavně jsme se seznámili s místním maskotem - s koněm s malým tělem, ale s o to větší odvahou a osobností - s Cwmllynfell Truffle alias s poníkem Tofíkem!

Na samotnou práci nás čekaly různorodé úkoly - broušení a natírání lavic a stolu pro návštěvníky a klienty centra, sekání trávy a vysekávání křovin kolem pastvin pro koně, reorganizace skladu s materiály, odstraňování stromů, které se vyvrátily v blízkosti pastvin, či pomoc s čištěním seníku pro uskladnění nového sena.

Ač nás čekala spousta práce, zvládli jsme i odpočinek - v sobotu po práci jsme vyrazili prozkoumat průzračné vody Moravičanského jezera, které nás po na slunci spalujícím dni krásně schladilo a osvěžilo, poté jsme měli krátkou prohlídku nedaleké Mohelnice.

Velkým zpestřením bylo poděkování ze strany členek spolku, které pro nás po konci víkendovky připravily program s koňmi. Poznali jsme správnou péči o koně, zkusili si jejich vedení přes překážky, na konec jsme si ozkoušeli i jízdu na terapeutických koních s výkladem terapeutek.

Děkujeme za krásný víkend!

Autor: organizátor víkendovky Libor Marek

Close Icon