Akce již proběhla.

BOURÁNÍM ZDI K NAPLNĚNÍ SNŮ

6 dobrovolníků (3 ženy a 3 muži - zdá se, asi naše nejvyváženější genderová dobrovolnická skupina:-) díky 60ti naplněným dobrohodinám, “probourala” pomyslnou stěnu “neaktivity” na poli dobrovolnických akcí Tamjdem pro rok 2021.

Zavázali jsme si tkaničky u bot, nasadili rukavice a ochranné brýle a pustili se do toho.

Do čeho?

Do stodoly - do prostoru, který se mění majitelům každým ročním obdobím pod rukama.

Do prostoru, který byl na začátku plný trámů. A na konci? Bez trámů, bez suti a především bez cihlové stěny, která je kromě posledních pár pater zcela zbourána.

A jak k tomu došlo?

Trámy jsme vytahali, byli rozřezány a následně uklizeny do dřevníku. Zeď se pod tvrdými údery kladiv otřásala v základech, cihly se rovnaly do stále vyšší a vyšší pyramidy, suť a nepotřebné cihly se odvezly na další využití. Skoro by se řeklo takový “malý cirkulovaný bezodpadový kolotoč” v Naplaveno :-)

A jak jsme to dokázali?
Díky skvělému zázemí v Naplaveno (jídlo, pití, oheň, hvězdná obloha a ticho, laskavá slova a náruč majitelů, Vildův psí pohled a mnoho, mnoho dalšího). Především díky pracovitým, skvěle naladěným a okolo táborového ohně do kruhu spojeným dobrovolníkům Tamjdem.

A co si o celé akci myslí Naplaveno? „Je to pro nás velkým vykročením k úpravě sálu a po vaší víkendovce je to najednou reálnější. Je to pro nás velká podpora, povzbuzení a motivace do dalšího dění. Zároveň nás až dojímalo co přijelo za krásné, citlivé, skromné a ochotné lidi a jaká parta se nám tu sešla. Byl to pro nás jeden z nejkrásnějších víkendů. ???? ”

Close Icon