Načítám Akce

« Všechny Akce

ACROJÓGA VÍKENDOVKA

5. března 7. března

POZOR! AKCE JE PŘESUNUTA NA BŘEZEN 2021.

Děkujeme všem za pochopení.

Hlásit se můžou i jednotlivci. Do páru se určitě někdo najde .)

Láká tě akrobacie? Chceš poznat trochu jiný pohyb? Objevit schopnosti svého těla?

Netradiční krkonošská víkendovka nabídne především prostor pro objevování. Společně s lektory Michalem a Evou se vrátíme v čase do doby, kdy hrát si a zkoumat pohyb bylo nám všem vlastní. Acroyoga spojuje prvky pohybu, jógy, koordinace těla, důvěry a partnerské akrobacie. Poznáš tak víc sebe i acro parťáka z jiné perspektivy.

Víkend je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro mírně pokročilejší akrojogíny, program i konkrétní prvky přizpůsobíme úrovni skupiny tak, aby se každý cítil bezpečně a pohodlně. S lehkostí a beze spěchu prozkoumáme, co všechno naše těla dokážou, když jim dáme plnou pozornost. Lekce acroyogy jsou skvělou příležitostí prohloubit důvěru nejen v sebe, ale také v partnera či partnerku. Odměnou za účast na této víkendovce ti bude jak radost z nových dovedností, tak dobrý pocit z toho, že výtěžek z akce bude použit na aktivity neziskovek Tamjdem a SEVER. Obě dělají už spoustu let krásné činy pro přírodu i místní komunitu lidí.

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

Především se můžeš těšit na objevování párové akrobacie bezpečnou cestou. Ukážeme si správné provedení základních prvků a přechodů, vyzkoušíme si i pozice ve stoje, něco náročnějšího i něco, co se bude vyjímat na fotkách. Zkrátka si každý najde to své. Zároveň ti ukážeme, jak se před i po tréninku protáhnout, aby nedošlo ke zranění a jak cvičit bezpečně.
V neposlední řadě se také můžeš těšit na ranní jógové protažení, krásnou krkonošskou přírodu a přátelský kolektiv.

Není potřeba se hlásit ve dvou, naopak přihlásit se samostatně je skvělá příležitost poznat nové lidi. Akce není příliš vhodná pro děti, těhotné ženy a pokud jsi prodělal/a nějaké limitující zranění. Nikoho ale nechceme odrazovat, takže pokud tě lákají hlavně Krkonoše nebo přátelská skupina, rádi tě uvidíme! 

VZKAZY OD LEKTORŮ

Michal: „Acroyoga mi dává spoustu nových pocitů. Občas si přijdu jako cirkusák, občas jako letadlo, občas jako bych stál na rozhledně a občas jsem ta rozhledna já. Především mi acro ale dalo představu, co moje tělo dokáže, kde jsou jeho limity a jak je důležité soustředění a důvěra. Má toho v sobě tolik, i když to zvenku může vypadat jenom jako další sport. Ostatně, pojeď se přesvědčit, zajímá mě, co dá právě tobě.“

Eva: „Jestli tě naše akce láká, ale váháš, protože nemáš parťáka/dost silné ruce/protažené hamstringy nebo další z mnoha zdánlivých požadavků, tak ti chci vzkázat jen jedno: POJEĎ! Stejně jako ty jsem i já ze začátku měla strach ze všeho, co s sebou akrojóga přináší. Ale postupem času a díky skvělé komunitě, která tento sport obklopuje, jsem brzo našla důvěru v sebe sama, ve své (slabé 😊) ruce, i ve svého parťáka. A upřímně věřím, že i ty najdeš přesně to, co potřebuješ…

Těšit se na tebe bude Eva s Michalem.

PROGRAM (orientační)

PÁTEK

16:00 – 17:00OdjezdSpolečný / Vlastní
18:00 – 20:30Ubytování se a večeřeDotek, Horní Maršov
20:30 – 23:00Trocha teorie k (akro)józe a Herní večerDotek, Horní Maršov

SOBOTA

7:00 – 8:00Ranní jógové protaženíModrý sál – ZŠ Horní Maršov (8min. pěšky)
8:00 – 8:45SnídaněDotek, Horní Maršov
9:30 – 11:30 Akro Blok 1Modrý sál – ZŠ Horní Maršov (8min. pěšky)
12:00 – 13:00ObědDotek, Horní Maršov
14:30 – 15:30Akro Blok 2Modrý sál – ZŠ Horní Maršov (8min. pěšky)
16:00 – 17:30Workshop arm balances, headstands, handstands)Modrý sál – ZŠ Horní Maršov (8min. pěšky)
18:00 – 19:00VečeřeDotek, Horní Maršov
20:00Lunární akro a základy thajské masážeDotek, Horní Maršov

NEDĚLE

7:00 – 8:00Ranní jógové protaženíDotek, Horní Maršov
8:00 – 10:00Snídaně a
Check out
Dotek, Horní Maršov
10:00 – 11:30Akro blok 2Modrý sál – ZŠ Horní Maršov (8min. pěšky)
12:00ObědDotek, Horní Maršov
13:00 – 14:00OdjezdDotek, Horní Maršov

TIPY NA VÝLETY PO OKOLÍ

Renesanční kostel Nanebevzetí Panny Marie, Horní Maršov
Do konce září se v renesančním kostele koná výstava transcendentálních obrazů místního umělce z Trutnova, pana Vladimíra Součka. 

Kaple Narození Páně
Kaple se nachází kousek od boudy Večerka. Na přelomu tisíciletí byla z naprosté ruiny znovu postavena a vyzdobena náročnou, avšak trvalou technologii malbou do syrové omítky. Ve výjevu narození Páně kráčejí z levé strany krkonošští horalé a z pravé strany koledníci z celého křesťanského světa, v klenutém stropu je vykresleno 27 andělů.

Tvořivé dílničky 
Chceš soi vyzkoušet výrobu másla, lněné figurky, svíčky nebo třeba dřevěného Krakonošova knoflíčku? V tvořivé dílničce máš možnost si to vyzkoušet. Dílničku je nutné zarezervovat 24 předem na telefonním čísle +420 739 203 205 nebo osobně v Infokoloniálu DOTEK, Horská 175, Horní Maršov. Cena jedné dílničky: 300 CZK pro 1 – 4 osoby.

Alběřická jeskyně a muzeum Vápenka
Celkem 6 km dlouhá trasa od Horního Maršova. Kde se můžeš projít 250m dlouhou jeskyní.

Rýchorský prales 
Sedm kilometrů od Horního Maršova se nachází Rýchorský prales (Dvorský les). V této významné přírodní rezervaci naleznete mnoho druhů chráněných rostlin. Najdete tady husté bučiny, zakrslé, pokroucené stromy, a vzácné byliny.

Křížová cesta na Starou horu
Jen 200m od infocentra Veselý výlet v Horním Maršově začíná historická křížová cesta, dnes osazená smaltovanými obrazy současného českého výtvarníka Aleše Lamra. Své návštěvníky zavede do osady Stará Hora, kde je k vidění nejzachovalejší soubor lidové architektury v Krkonoších.

Co je v ceně zahrnuto?

 • ubytování v krásné přírodě Krkonoš,
 • vegetariánská strava (včetně páteční večeře),
 • minimálně 7 hodin jógování a meditování,
 • finanční pomoc neziskovce Tamjdem a SEVER
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty, odpočinutí si od městského shonu a prima zážitky k nezaplacení .)

Cestu si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu
a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Účastnický poplatek je 2.500Kč. Jestliže chceš podpořit činnost organizace Tamjdem a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek 2.500Kč zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 2020
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami

PRAKTICKÉ INFO

SRAZ A DOPRAVA: V pátek se potkáme v Praze a vyjedeme autobusem směr Horní Maršov nebo se spolu potkáme až na místě. Podrobnosti ještě upřesníme.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Středisko Ekologické Výchovy SEVER,
Malá Ulička 89, Horní Maršov.

NÁVRAT: V neděli se v podvečer do Prahy zase společně vrátíme. Nebo každý po své vlastní ose.

UBYTOVÁNÍ: Spacáky s sebou nevozte, odpočívat budeme v domě Dotek v naducaných peřinách. Samozřejmostí je WC a sprcha v budově. Dům Dotek patří do jednoho ze sídel ekologického centra SEVER Horní Maršov. 

STRAVA: Po celou dobu akce bude pro vás připravena vegetariánská kuchyně (snídaně, oběd, večeře). Začíná se v pátek večeří.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), teplé a pohodlné oblečení na cvičení, karimatku/jógamatku, jestli máš tak jógové bločky a deku, přezůvky. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Karolíny: karolina.novakova@tamjdem.cz, (604370797) nebo lektorky Evky (perutkova.ef@gmail.com, 607 406 989).

Těšíme se na setkání!
Eva a Michal <3

Podrobnosti

Zahájení:
5. března 2021
Ukončení:
7. března 2021
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
,