22.-24.11. dobrovolnický víkend v Modletíně – ve sdružení Benediktus

P1030156V komunitním domě sdružení Benediktus v Železných horách společně žijí, pracují a dělají muziku lidé s handicapem s lidmi bez postižení. Pokud máte čas, nenechte si ujít příležitost podívat se do nitra společenství založeného na přátelství, respektu k odlišnostem a víře v potenciál každého člověka. Pomůžeme se stavebními úpravami a zazimováním zahrady.

Přihlásit se můžete tady

Do Benediktu nejedeme poprvé, zde, zde a zde se můžete podívat na fotky z minula.

PRAKTICKÉ INFORMACE:

PRACOVNÍ ÚKOLY: malování stěn pokojů v domečku, úklid, příprava zahrady na zimu (kompost, hnojeni atd.), popřípadě další drobné práce v závislosti na počasí. Prosím berte v úvahu, že program i práce se mohou změnit – dle počasí.

Volný čas budeme trávit se členy sdružení, kteří budou na víkendovce v domečku v Modletíně. Společně budeme vyrábět draky a pak uspořádáme Drakiádu! V sobotu večer bude táborák! Můžeme vyrazit na procházku a pokud budete chtít, můžete zajít na nedělní dopolední mši.

S SEBOU:

  • páteční večeři (vše pak dáme na jeden stůl a společně se podělíme)
  • pracovní oblečení a obuv (u kterého nebude vadit zašpinění od barvy, práce na zahradě)
  • teplé oblečení (předpověď na pá+so je cca 5°C a v neděli hlásí jenom 1°C !), případně i pláštěnku
  • karimatku a teplý spacák
  • pokud máte doma hotového draka, vemte s sebou …
  • prosím vemte si i delší provázek (na výrobu a později pouštění draka, ostatní materiál –  krepáky, dřívka, proutky, igelitové tašky, papír budeme mít k dispozici).

STRAVA: Pokud jste vegetarián, alergik nebo máte jinou dietu, informujte Lucii co nejdříve (nejpozději do středy 20. 11.)

ÚČASTNICKÝ POPLATEK je 200 korun českých. Poplatek kryje náklady na stravu, proplacení cesty na projekt, organizaci víkendu a základní pojištění škod a úrazů. Na podrobnosti o tom oo a jak proplácíme se podívejte prosím tady.

CESTA A SRAZ:  Sraz je v pátek 22.11. v Chotěboři (náměstí, autobusová zastávka číslo 5), čas 19:00. Prosím, kdo by se měl problém dostavit do Chotěboře do 19 hod., kontaktujte předem Lucii, díky. SPOLEČNÝ ODJEZD Z PRAHY: sraz dobrovolníků v 15:40 na Hlavním vlakovém nádraží Praha, ve vestibulu před Billou, která je po pravé straně od pokladen. Odjíždíme vlakem v 15:59 do Chotěboře! Dále je možné jet do Chotěboře z Pardubic – v 16:56. Jestli se chcete někdo připojit ještě cestou, napište Lucii také do středy 20.11.

ORGANIZÁTORKA víkendovky : Lucie Vodičková, tel. 776 793 141, mail: lucie.vodickova@gmail.com – opište si kontakt, kdybyste se náhodou ztratili!

Jestli jste už na akci přihlášení a obáváte se, že byste na víkend nemohli z různých důvodů odjet, rychle nám napište/ odhalšte se, dáme tak šanci jiným zájemcům!

Těším se na viděnou!

Lucie