Tamjdem na jeden den – Toulcův dvůr v Praze – 8.5.2014

Kolem 30 dobrovolníků se ve čtvrtek 8. května zapojilo do jednodenní dobrovolnické akce Tamjdemu na Toulcově dvoře v Praze 

IMG_2769V devět hodin ráno se před kanceláří mezinárodní organizace YEE, která sídlí na „Toulcáku“, sešlo mnoho různých lidí – tamjdemáci veteráni, EDS dobrovolníci, Erasmus studenti, ale i dobrovolníci nováčci, kteří tamjdemové projekty ještě neznali. Všichni jsme se těšili na den strávený venku při práci a na povídání se zajímavými lidmi a bezva zážitky. Před obědem jsme v týmech pracovali na loukách okolo dvora a na samotné farmě – hrabali jsme posekanou trávu a odváželi ji z luk pryč, krmili jsme zvířata a venčili králíky… Po vydatném obědovém pikniku jsme pak pokračovali v práci – vytahovali jsme hřebíky z prken, očišťovali kůru z kmenů stromů a poklidii jsme výběh pro koně a pro ovce.

Pracovní den jsme zakončili skvělou týmovou hrou, kterou pro dobrovolníky připravila naše dobrovolnice Ivča S., a při které jsme se rozeběhli do všech zákoutí Toulcáků a měli jsme tak šanci dozvědět se více o činnostech farmy a o přírodě na Toulcáku. Na závěr jsme si dali večeři u táboráku a oslavili společně strávený den.

Všem účastníkům a organizátorům děkujeme za jejich energii, úsměvy a za odvedenou práci!

Na více fotek se podívejte tady.